Bývalá moderátorka relácie Top Gear Sue Bakerová zomrela vo veku 67 rokov po boji s ochorením motorického neurónu (MND), potvrdila jej rodina.

“S veľkým zármutkom sa delíme o správu, že Sue zomrela,” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré 14. novembra zverejnila Bakerovej rodina. “Milujúca matka Iana a Hannah, milujúca babička Toma a Georgea a úžasná svokra Lucy. Zomrela dnes ráno doma v kruhu svojej rodiny.

“Bola talentovanou a plodnou spisovateľkou, charizmatickou televíznou moderátorkou a vášnivou milovníčkou zvierat. Mala život a kariéru, ktoré by jej mnohí mohli závidieť, ale všetko robila s takou gráciou, že ju obdivovali a rešpektovali všetci, ktorí ju poznali. Vieme, že pre mnohých znamenala veľmi veľa.

“Ďakujeme všetkým, ktorí ju v posledných rokoch podporovali, keď bojovala s MND.”

Bakerová bola jednou z pôvodných moderátoriek relácie Top Gear, do ktorej sa zapojila v jej prvej iterácii v roku 1980. Vystúpila vo viac ako 100 epizódach a v roku 1991 z relácie odišla, aby pokračovala v kariére motoristickej novinárky a stala sa motoristickou redaktorkou denníka Observer, kde pôsobila 13 rokov.

Bakerová bola aj podpredsedníčkou a bývalou predsedníčkou Cechu motoristických spisovateľov, ktorý jej vzdal hold na Twitteri.

“S hlbokým zármutkom sme sa dozvedeli, že naša viceprezidentka a bývalá predsedníčka @carscribe Sue Bakerová dnes ráno po dlhej chorobe zomrela. Sue bola priekopníčkou žien v automobilovej žurnalistike a bývalou moderátorkou @BBC_TopGear,” napísali.

Aj ďalší ľudia vzdali hold spisovateľke a moderátorke na sociálnych sieťach a pochválili ju za to, že im pomohla zorientovať sa v tomto odvetví.

Moderátor Gareth Jones sa podelil o poctu Bakerovej slovami: “Je mi veľmi ľúto, že Sue Bakerová zomrela. Sue bola veľkou podporovateľkou relácie #OnSpeed, v ktorej sa niekoľkokrát objavila. Bolo mi veľkým potešením tráviť s ňou čas na prezentáciách áut, na letiskách, v bare, v autách a na automobilových pretekoch. Bude nám chýbať.”

Novinár Phil Tromans zdieľal Bakerovu fotografiu spolu s poctou: Bakerovej, ktorý sa prihovoril k pocte: “Veľmi smutná správa o odchode Sue Bakerovej. Veľká osobnosť motoristického priemyslu, bývalá moderátorka Top Gearu a obrovská pomoc pre mňa ako mladého novinára. Tu je, ako rozbíja Volvo na kúsky vo Švédsku. Bude nám veľmi chýbať.”

Motoristická redaktorka a novinárka Geraldine Herbertová tiež povedala: “Bola to úžasná osoba, skvelá novinárka a drahá priateľka. Bývalá moderátorka relácie Top Gear a redaktorka motoristického magazínu The Observer razila cestu ženám v mužskom svete. Rip Sue x #SueBaker”.

 

 

zdroj: radiotimes.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…