Bývalá moderátorka relácie Top Gear Sue Bakerová zomrela vo veku 67 rokov po boji s ochorením motorického neurónu (MND), potvrdila jej rodina.

“S veľkým zármutkom sa delíme o správu, že Sue zomrela,” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré 14. novembra zverejnila Bakerovej rodina. “Milujúca matka Iana a Hannah, milujúca babička Toma a Georgea a úžasná svokra Lucy. Zomrela dnes ráno doma v kruhu svojej rodiny.

“Bola talentovanou a plodnou spisovateľkou, charizmatickou televíznou moderátorkou a vášnivou milovníčkou zvierat. Mala život a kariéru, ktoré by jej mnohí mohli závidieť, ale všetko robila s takou gráciou, že ju obdivovali a rešpektovali všetci, ktorí ju poznali. Vieme, že pre mnohých znamenala veľmi veľa.

“Ďakujeme všetkým, ktorí ju v posledných rokoch podporovali, keď bojovala s MND.”

Bakerová bola jednou z pôvodných moderátoriek relácie Top Gear, do ktorej sa zapojila v jej prvej iterácii v roku 1980. Vystúpila vo viac ako 100 epizódach a v roku 1991 z relácie odišla, aby pokračovala v kariére motoristickej novinárky a stala sa motoristickou redaktorkou denníka Observer, kde pôsobila 13 rokov.

Bakerová bola aj podpredsedníčkou a bývalou predsedníčkou Cechu motoristických spisovateľov, ktorý jej vzdal hold na Twitteri.

“S hlbokým zármutkom sme sa dozvedeli, že naša viceprezidentka a bývalá predsedníčka @carscribe Sue Bakerová dnes ráno po dlhej chorobe zomrela. Sue bola priekopníčkou žien v automobilovej žurnalistike a bývalou moderátorkou @BBC_TopGear,” napísali.

Aj ďalší ľudia vzdali hold spisovateľke a moderátorke na sociálnych sieťach a pochválili ju za to, že im pomohla zorientovať sa v tomto odvetví.

Moderátor Gareth Jones sa podelil o poctu Bakerovej slovami: “Je mi veľmi ľúto, že Sue Bakerová zomrela. Sue bola veľkou podporovateľkou relácie #OnSpeed, v ktorej sa niekoľkokrát objavila. Bolo mi veľkým potešením tráviť s ňou čas na prezentáciách áut, na letiskách, v bare, v autách a na automobilových pretekoch. Bude nám chýbať.”

Novinár Phil Tromans zdieľal Bakerovu fotografiu spolu s poctou: Bakerovej, ktorý sa prihovoril k pocte: “Veľmi smutná správa o odchode Sue Bakerovej. Veľká osobnosť motoristického priemyslu, bývalá moderátorka Top Gearu a obrovská pomoc pre mňa ako mladého novinára. Tu je, ako rozbíja Volvo na kúsky vo Švédsku. Bude nám veľmi chýbať.”

Motoristická redaktorka a novinárka Geraldine Herbertová tiež povedala: “Bola to úžasná osoba, skvelá novinárka a drahá priateľka. Bývalá moderátorka relácie Top Gear a redaktorka motoristického magazínu The Observer razila cestu ženám v mužskom svete. Rip Sue x #SueBaker”.

 

 

zdroj: radiotimes.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…