The map, 2013, based on 1.1 billion users

Kuba sa stala prvou krajinou na svete, ktorá očkuje malé deti proti koronavírusu.

Úrady v provincii Cienfuegos začali v pondelok očkovať deti vo veku od dvoch do 11 rokov. Deti dostávajú vakcíny Abdala a Soberana, ktoré boli vyvinuté na Kube, ale nie sú uznané Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Kuba od piatku očkuje deti vo veku od 12 rokov.

Školy na Kube sú od marca minulého roka väčšinu času zatvorené kvôli pandémii koronavírusu. Nový školský rok sa začal v pondelok, ale deti sa učia prostredníctvom televízie, pretože len minimum domácností na Kube má internetové pripojenie, pripomína Focus.

Úrady plánujú opätovné otvorenie škôl v priebehu októbra. Vtedy by už mala byť väčšina detí a mladých ľudí zaočkovaná. Kuba, krajina s 11 miliónmi obyvateľov, doteraz zaočkovala 51,22 % svojej populácie, pričom 36,15 % z nich, teda 4,09 milióna ľudí, už očkovanie absolvovalo.

V mnohých iných krajinách sveta sa v súčasnosti očkujú deti od dvanástich rokov a experimentuje sa aj s očkovaním mladších detí. Čína, Spojené arabské emiráty a Venezuela oznámili, že čoskoro začnú očkovať aj mladšie deti.

Kuba v júni tohto roku uviedla, že jej vlastná vakcína covid-19 s názvom Abdala má podľa poslednej fázy klinických testov 92,28-percentnú účinnosť. A to po podaní troch dávok prípravku. Vakcína Soberana 2 sa v tretej fáze klinických skúšok ukázala ako 62 % účinná pri podaní dvoch dávok. Kubánski vedci vyvíjajú celkovo päť kandidátskych vakcín proti covidu-19.

zdroj: france24.com

 

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…