Práve sa stalo

Chorvátskym mestom Knin otriasla v utorok popoludní obrovská tragédia. Otec nechal svojho päťročného syna na zadnom sedadle auta, kým išiel do práce. Keď si o niekoľko hodín neskôr na chlapca spomenul, bolo už neskoro.

Tridsaťdvaročný muž, povolaním profesionálny vojak, každé ráno vozil svojho syna do škôlky. Nechal ho tam a potom zamieril rovno do práce. V utorok sa však stalo niečo neočakávané.

Cestou do škôlky mu šéf zavolal na mobil a okamžite ho zavolal do kasární. Muž bol zrejme taký roztržitý, že zabudol na svojho syna a zamieril rovno do práce. Zaparkoval auto a odišiel. Chlapec medzitým pravdepodobne zaspal na zadnom sedadle.

Úplne pohltený svojimi pracovnými povinnosťami na dieťa ani nepomyslel. Spomenul si až po tom, čo mu o 15.00 hod. zavolala manželka a spýtala sa, kde je ich syn a prečo nie je v škôlke. Až vtedy si muž uvedomil, že na chlapca zabudol a nechal ho v aute. Keď k nemu dobehol, dieťa už bolo mŕtve.

Podľa chorvátskych médií je priťažujúcou okolnosťou to, že išlo o auto s tmavými sklami. Chlapca nebolo zvonku vidieť. Podľa chorvátskej webovej stránky Sibenski navyše auto stálo celý deň na slnku a teploty v meste sa v ten deň pohybovali okolo 28 stupňov.

Tamojšia polícia začala vyšetrovanie s cieľom objasniť okolnosti utorkovej tragédie. Podľa webovej stránky nešlo o problémovú rodinu. Armáda si cení otca zosnulého chlapca ako dobrého a starostlivého človeka, skutočného profesionála.

zdroj: sibenski.slobodnadalmacija.hr

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž zastrelil dve deti, tretie bojuje o život

Páchateľa zadržala polícia. V americkom meste Toledo v Ohiu strieľal muž na…