V zime, keď sa od decembra do marca vlhkosť v domoch kondenzuje, sa mnohí z nás stretávajú s nepríjemným problémom. Ak si neželáte, aby sa vo vašej domácnosti usadila škodlivá pleseň, je potrebné proti vlhkosti bojovať. Okrem zateplenia a utesnenia okien, ktoré bránia úniku tepla, je dobré zahrnúť do vašich opatrení aj pestovanie určitých rastlín. Jednou z nich je táto populárna domáca kvetina, ktorá priaznivo ovplyvňuje mikroklima bytu tým, že absorbujú vlhkosť podobne ako odvlhčovač.

Ak vás trápi prebytočná vlhkosť, táto rastlina môže byť riešením. Na parapete nielenže zdobí, ale tiež pomáha zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom interiéri. Vďaka nej môžete pociťovať znateľné zlepšenie.

Brečtan a sansevieria sú len začiatok zoznamu rastlín, ktoré majú schopnosť regulovať vlhkosť vo vzduchu. Môžete ich umiestniť kdekoľvek v byte – v spálni, obývačke alebo kúpeľni. Všimnite si, že hoci tieto rastliny môžu pomôcť, je to len časť celkového riešenia problému s vlhkosťou. Nezabúdajte na ďalšie opatrenia, ako je izolácia a správne vetranie, aby ste zamedzili vzniku plesní.

Nezanedbávajte ani pravidelnú kontrolu vlhkosti, aby ste predišli vzniku plesní, ktoré môžu poškodiť nielen váš domov, ale aj vaše zdravie. Alergie, dýchacie problémy či infekcie sú častými následkami vlhkého prostredia.

Ako sa vyrovnávate s vlhkosťou u vás doma? Regulácia teploty, vzduchotesnosť okien a kvalitná ventilácia sú kľúčové. Nezabúdajte ani na tepelnú izoláciu a údržbu vašej budovy.

Anglický brečtan, sansevieria a lopatkovec sú rastliny, ktoré pohlcujú vlhkosť a zároveň sú estetickým doplnkom vášho domova. Lopatkovec je zvlášť účinný, ale pozor na to, aby bol mimo dosahu domácich zvierat, pretože môže byť pre ne nebezpečný. Okrem svojej schopnosti absorbovať vlhkosť tento druh rastliny zlepšuje kvalitu vzduchu tým, že odstraňuje toxické látky a znižuje negatívny vplyv elektromagnetického žiarenia z elektroniky.

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…