The map, 2013, based on 1.1 billion users

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné dievča sa s kamarátkou vybralo na kúpanie, kde sa obidve začali topiť. Okoloidúci chlapci okamžite zareagovali – jeden volal na tiesňovú linku, zatiaľ čo druhý skočil za dievčatami do vody. Jednej sa mu podarilo zachrániť a dostať na breh, druhú vytiahli až prichádzajúci hasiči, ktorí ju predali do rúk záchranárov. Tí ju prevezli do miestnej nemocnice, kde bohužiaľ v noci podľahla zraneniam.

Hovorca hasičov Jakub Kozák popísal dramatický zásah: „Po príchode na miesto sa približne osem metrov od brehu nachádzala pod vodou mladá dievčina, hasiči ju okamžite bez pomoci lode vytiahli a spoločne so zdravotníkmi začali resuscitáciu.“

Podľa informácií záchranárov bola dievčina pod hladinou minimálne pätnásť minút a nejavila žiadne známky života. Tímy ihneď začali rozšírenú resuscitáciu. Nakoniec sa im podarilo obnoviť pravidelnú srdcovú akciu.

Dievča bolo v kritickom stave transportované do Fakultnej nemocnice Ostrava. „Bohužel v nočných hodinách svojim zraneniam podľahla. Kriminalisti sa okolnosťami tejto tragickej udalosti zaoberajú,“ doplnila hovorkyňa Polície ČR Eva Michalíková. Pripomenula, že by ľudia vo vode nemali preceňovať svoje sily a zbytočne riskovať.

zdroj: novinykraje.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…