Všade kam sa obzrieme, všetko čo čítame a drvivá väčšina médií, nás v poslednej dobe varuje pred záplavou plastov. Ukazujú vztýčený prst, že ak neprestaneme kupovať a plytvať nespočetným množstvom plastov a polyetylénov, rútime sa s istotou do záhuby.

Aké by to bolo nedať si mlieko, ovocie, chipsy alebo aj rôzne sladkosti? Pre väčšinu populácie nepredstaviteľné. Našim cieľom je neodhovárať vás od kúpy , no zamyslieť sa, akým spôsobom to všetko donášame domov a v čom spočívajú obaly týchto surovín.

Bohužiaľ najčastejším spôsobom sú rôzne sáčky a igelitové tašky, ktoré sú len úbohou márnivosťou našich peňazí a aj našej Zeme. Zamyslíme sa a poďme žiť život bez plastov.

Dokonca už aj anglická kráľovná Alžbeta II. začala takto žiť a ako jednej z jej prvých krokov bolo napríklad zakázanie plastov vo všetkých jej rezidenciách a stravovacích zariadeniach poblízku.

Na naše prekvapenie, sa táto dáma v rokoch začala o daný “plastový problém” zaujímať ešte trochu viac a to práve kvôli známemu tvorcovi dokumentov Davidovi Attenboroughovi, s ktorým sa aj osobne stretla. Tento pán samozrejme aktívne odmieta jednorázové plasty a akékoľvek spojenie s nimi.

Kráľovná predstavuje krásny príklad nie len pre svoju rodinu, ale nás všetkých a to v zmysle takom, že ak ona dokáže na všetkých svojich rezidenciách. Pozor nie na jednom byte, ako má priemerná slovenská rodina, stopnúť akékoľvek jednorázové plasty, tak prečo to nemôžeme dokázať my?!

Dina z ruského Jekaterinburgu je ďalší ukážkový príklad, ako sa vyvarovať plastom a žiť bez zbytočného materiálu. Dokonca na svojom blogu oboznamuje čitateľov so situáciami v obchodoch a reakciami predajcov či kupujúcich.

Existujú rôzne typy a triky na to, ako odchádzať z obchodov bez plastovej tašky, či igelitového vrecúška a my sme ich pre vás zosumarizovali do štyroch zaujímavých bodov. Je to veľmi jednoduché, kreatívne a ešte aj štýlové. Kľudne môžete zamestnať aj vaše deti a tie vám s výzdobou veľmi radi pomôžu.

Kúpa eko-tašky je naozaj jednoduchá. Zadovážiť si to viete už na rôznych internetových stránkach, dokonca si môžete vybrať aj štýl, farbu alebo si tam jednoducho dokreslíte čo chcete a to pomocou farby na textyl. V prípade kreatívnejšich žien, je tu možnosť ušitia si takej tašky napríklad z ľanu, rifľoviny alebo bavlny.

Zaručujeme vám, že počas platenia budete nie len originálne, ale aj štýlové. Nie jedna pokladníčka vám ich bude závidieť.  Počuli ste už niekedy o eko-vrecúškach na ovocie a zeleninu? Ak nie, tak by ste si to mali čím skôr dohľadať na internete a zakúpiť.

Síce nie sú vyrobené z prírodného mateirálu, ale sú maximálne trvanlivé a dokonca doplené aj o šnúrku na sťahovanie. Jej najväčšie plus je miesto, kde si môžete nalepiť nálepku v prípade, že by ste si ovocie alebo zeleninu vážili.

Aby ste nemuseli zbytočne vyhadzovať polyetylénové rukavice, ktoré sú vraj výdobytok dnešných obchodov, kľudne využijte toto eko vrecúško. Budete mať istotu, že zbytočne netrestáte prírodu.

No a pre milovníčky mliečnych výrobkov radíme, aby ste skúsili v obchodoch hľadať také, ktoré majú kartónové obaly. Chuť je aj tak lahodnejšia ako keď pijete z plastových neekologických  fliaš.

Ak si kladiete otázku, čo s mäsom, rybami a podobne, tak nezúfajte. Na tento typ produktov sa  ešte trik nenašiel. Spočiatku tieto eko nákupy môžu na vás a vaše okolie pôsobiť mätúco, no postupne si na to zvyknete a nebudete chcieť nakupovať inak.

ZDROJ: sovkusom.ru

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…