The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dvaja študenti boli v pondelok zabití a jeden učiteľ bol vážne zranený pri streľbe na škole v Des Moines, hlavnom meste amerického štátu Iowa. 

Polícia v pondelok uviedla, že v súvislosti so streľbou bol obvinený jeden muž a ďalšie dve osoby zostali vo väzbe. Preston Walls, 18-ročný z Des Moines, bol obvinený z dvoch vrážd a jedného pokusu o vraždu. Bol tiež obvinený z účasti na zločineckej skupine.

Úrady uviedli, že streľba bola výsledkom prebiehajúceho sporu medzi gangmi. Polícia uviedla, že Walls bol pod dohľadom pre obvinenie z držania zbraní a 16 minút pred streľbou si odstránil monitor z členka.

“Incident bol určite cielený. Nebol náhodný. Nebolo na tom nič náhodné,” povedal seržant Paul Parizek.

Dvaja tínedžeri z Des Moines, 18-ročný muž a 16-ročný muž, boli usmrtení. William Holmes – 49-ročný raper, ktorý založil program a vystupuje pod umeleckým menom Will Keeps – bol zranený a v pondelok večer bol na operácii.

Polícia uviedla, že Walls a všetky tri obete boli v pondelok v škole, keď Walls vošiel do spoločného priestoru, kde sa nachádzal Holmes a dvaja študenti. Polícia uviedla, že Walls mal pri sebe 9 mm pištoľ s predĺženým zásobníkom, hoci nešpecifikovala, či zbraň ukazoval.

Holmes sa pokúsil Vallsa vyviesť z priestoru, ale Walls sa odtiahol, “vytiahol pištoľ a začal strieľať na obe dospievajúce obete”, uviedla polícia vo vyhlásení. Holmes stál neďaleko a bol tiež postrelený, potom Walls utiekol, uviedla polícia.

 

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…