The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dvaja študenti boli v pondelok zabití a jeden učiteľ bol vážne zranený pri streľbe na škole v Des Moines, hlavnom meste amerického štátu Iowa. 

Polícia v pondelok uviedla, že v súvislosti so streľbou bol obvinený jeden muž a ďalšie dve osoby zostali vo väzbe. Preston Walls, 18-ročný z Des Moines, bol obvinený z dvoch vrážd a jedného pokusu o vraždu. Bol tiež obvinený z účasti na zločineckej skupine.

Úrady uviedli, že streľba bola výsledkom prebiehajúceho sporu medzi gangmi. Polícia uviedla, že Walls bol pod dohľadom pre obvinenie z držania zbraní a 16 minút pred streľbou si odstránil monitor z členka.

“Incident bol určite cielený. Nebol náhodný. Nebolo na tom nič náhodné,” povedal seržant Paul Parizek.

Dvaja tínedžeri z Des Moines, 18-ročný muž a 16-ročný muž, boli usmrtení. William Holmes – 49-ročný raper, ktorý založil program a vystupuje pod umeleckým menom Will Keeps – bol zranený a v pondelok večer bol na operácii.

Polícia uviedla, že Walls a všetky tri obete boli v pondelok v škole, keď Walls vošiel do spoločného priestoru, kde sa nachádzal Holmes a dvaja študenti. Polícia uviedla, že Walls mal pri sebe 9 mm pištoľ s predĺženým zásobníkom, hoci nešpecifikovala, či zbraň ukazoval.

Holmes sa pokúsil Vallsa vyviesť z priestoru, ale Walls sa odtiahol, “vytiahol pištoľ a začal strieľať na obe dospievajúce obete”, uviedla polícia vo vyhlásení. Holmes stál neďaleko a bol tiež postrelený, potom Walls utiekol, uviedla polícia.

 

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…