The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ozbrojenci v nedeľu počas omše zaútočili na katolícky kostol na juhozápade Nigérie a podľa nemocničného lekára a správ médií zabili najmenej 50 ľudí vrátane žien a detí.

Ozbrojenci strieľali na ľudí vonku aj vo vnútri budovy kostola, pričom zabili a zranili veriacich, uviedol Funmilayo Ibukun Odunlami, hovorca polície štátu Ondo.

Nepovedala, koľko ľudí bolo v katolíckom kostole svätého Františka v meste Owo zabitých alebo zranených, ale dodala, že polícia vyšetruje príčinu útoku.

Guvernér štátu Ondo Arakunrin Oluwarotimi Akeredolu, ktorý navštívil miesto útoku a zranené osoby v nemocnici, označil nedeľný incident za “veľký masaker”, ktorý by sa už nemal opakovať.

Totožnosť a motív útočníkov neboli bezprostredne jasné.

“Je veľmi smutné, že v čase, keď prebiehala svätá omša, neznámi ozbrojenci zaútočili na katolícky kostol svätého Františka…, pričom sa obávame, že zanechali mnoho mŕtvych a mnoho ďalších zranených a narušili kostol,” povedal hovorca Katolíckej cirkvi v Nigérii reverend Augustine Ikwu.

Ikwu povedal, že biskup a kňazi z farnosti prežili útok bez zranení.

Lekár z nemocnice v meste Owo pre agentúru Reuters uviedol, že do dvoch nemocníc v meste priviezli najmenej 50 tiel obetí útoku. Lekár, ktorý si neželal byť menovaný, pretože nemá oprávnenie hovoriť s novinármi, tiež povedal, že na ošetrenie zranených je potrebné darovať krv.

Prezident Muhammadu Buhari útok odsúdil a označil ho za “ohavný” a Vatikán uviedol, že pápež František sa modlí za obete, ktoré boli “bolestne zasiahnuté vo chvíli osláv”.

Nigéria bojuje proti islamistickému povstaniu na severovýchode a ozbrojeným gangom, ktoré podnikajú útoky a únosy s cieľom získať výkupné, najmä na severozápade krajiny.

Na juhozápade sú podobné útoky zriedkavé.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…