The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ozbrojenci v nedeľu počas omše zaútočili na katolícky kostol na juhozápade Nigérie a podľa nemocničného lekára a správ médií zabili najmenej 50 ľudí vrátane žien a detí.

Ozbrojenci strieľali na ľudí vonku aj vo vnútri budovy kostola, pričom zabili a zranili veriacich, uviedol Funmilayo Ibukun Odunlami, hovorca polície štátu Ondo.

Nepovedala, koľko ľudí bolo v katolíckom kostole svätého Františka v meste Owo zabitých alebo zranených, ale dodala, že polícia vyšetruje príčinu útoku.

Guvernér štátu Ondo Arakunrin Oluwarotimi Akeredolu, ktorý navštívil miesto útoku a zranené osoby v nemocnici, označil nedeľný incident za “veľký masaker”, ktorý by sa už nemal opakovať.

Totožnosť a motív útočníkov neboli bezprostredne jasné.

“Je veľmi smutné, že v čase, keď prebiehala svätá omša, neznámi ozbrojenci zaútočili na katolícky kostol svätého Františka…, pričom sa obávame, že zanechali mnoho mŕtvych a mnoho ďalších zranených a narušili kostol,” povedal hovorca Katolíckej cirkvi v Nigérii reverend Augustine Ikwu.

Ikwu povedal, že biskup a kňazi z farnosti prežili útok bez zranení.

Lekár z nemocnice v meste Owo pre agentúru Reuters uviedol, že do dvoch nemocníc v meste priviezli najmenej 50 tiel obetí útoku. Lekár, ktorý si neželal byť menovaný, pretože nemá oprávnenie hovoriť s novinármi, tiež povedal, že na ošetrenie zranených je potrebné darovať krv.

Prezident Muhammadu Buhari útok odsúdil a označil ho za “ohavný” a Vatikán uviedol, že pápež František sa modlí za obete, ktoré boli “bolestne zasiahnuté vo chvíli osláv”.

Nigéria bojuje proti islamistickému povstaniu na severovýchode a ozbrojeným gangom, ktoré podnikajú útoky a únosy s cieľom získať výkupné, najmä na severozápade krajiny.

Na juhozápade sú podobné útoky zriedkavé.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…