Vo veku 72 rokov zomrel Robbie Coltrane, nadživotný herec škótskeho pôvodu, ktorý hral Hagrida vo filmoch o Harrym Potterovi, uviedol v piatok jeho agent.

Coltraneova viac ako štyri desaťročia trvajúca kariéra siaha od filmových úloh Jamesa Bonda až po hlavnú úlohu v britskom televíznom seriáli z 90. rokov “Cracker”, kde stvárnil kriminálneho psychológa Dr. Edwarda “Fitza” Fitzgeralda.

Jeho agentka Belinda Wrightová uviedla, že zomrel v nemocnici neďaleko Falkirku v Škótsku, informovala britská agentúra PA Media.

Prvá ministerka Škótska Nicola Sturgeonová vyjadrila poctu na Twitteri: “Veľmi smutná správa. Ako herec mal taký široký záber a hĺbku, od brilantnej komédie až po tvrdú drámu.

“Myslím, že moja najobľúbenejšia zo všetkých jeho úloh bol Fitz vo filme Cracker. Robbie Coltrane, legenda škótskej zábavy – budeš nám veľmi chýbať. RIP”

Britský herec a moderátor Stephen Fry, ktorý nahovoril britskú verziu audiokníh o Harrym Potterovi, napísal, že Coltrana stretol takmer presne pred 40 rokmi.

“Bola som ohromená, zdesená a zamilovaná zároveň. Taká hĺbka, sila a talent: dosť vtipné na to, aby spôsobili bezmocné štikútanie a trúbenie, keď sme robili našu prvú televíznu šou “Alfresco”. Zbohom, starý priateľ. Budeš nám strašne chýbať.”

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…