Vo veku 72 rokov zomrel Robbie Coltrane, nadživotný herec škótskeho pôvodu, ktorý hral Hagrida vo filmoch o Harrym Potterovi, uviedol v piatok jeho agent.

Coltraneova viac ako štyri desaťročia trvajúca kariéra siaha od filmových úloh Jamesa Bonda až po hlavnú úlohu v britskom televíznom seriáli z 90. rokov “Cracker”, kde stvárnil kriminálneho psychológa Dr. Edwarda “Fitza” Fitzgeralda.

Jeho agentka Belinda Wrightová uviedla, že zomrel v nemocnici neďaleko Falkirku v Škótsku, informovala britská agentúra PA Media.

Prvá ministerka Škótska Nicola Sturgeonová vyjadrila poctu na Twitteri: “Veľmi smutná správa. Ako herec mal taký široký záber a hĺbku, od brilantnej komédie až po tvrdú drámu.

“Myslím, že moja najobľúbenejšia zo všetkých jeho úloh bol Fitz vo filme Cracker. Robbie Coltrane, legenda škótskej zábavy – budeš nám veľmi chýbať. RIP”

Britský herec a moderátor Stephen Fry, ktorý nahovoril britskú verziu audiokníh o Harrym Potterovi, napísal, že Coltrana stretol takmer presne pred 40 rokmi.

“Bola som ohromená, zdesená a zamilovaná zároveň. Taká hĺbka, sila a talent: dosť vtipné na to, aby spôsobili bezmocné štikútanie a trúbenie, keď sme robili našu prvú televíznu šou “Alfresco”. Zbohom, starý priateľ. Budeš nám strašne chýbať.”

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…