The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ilavskí policajti v meste Ilava na ul. kpt. Nálepku v sobotu (dňa 22. októbra) podvečer zastavili a skontrolovali 67-ročnú vodičku Toyoty. Policajti ju vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Vodička nafúkala 1,06 mg/l, čo predstavuje 2,21 promile alkoholu. Policajti vodičku po lekárskom vyšetrení umiestnili do policajnej cely. Neminulo ju obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Druhý prípad: Policajti Obvodného oddelenia z Považskej Bystrice v nedeľu ráno (dňa 23. októbra) zastavili a skontrolovali na Okružnej ulici vozidlo Škoda Felícia, ktoré riadil 64-ročný vodič. Po predložení dokladov potrebných k vedeniu vozidla bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania. Vodič nafúkal 0,92 mg/l, čo predstavuje 1,92 promile.Ani v tomto prípade vodiča neminul pobyt v policajnej cele a obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok zákon ukladá až ročný trest odňatia slobody. O výške trestu v prípade alkoholu nad 1 promile rozhoduje súd.

A ešte jeden vodič, ktorý si zo súdneho zákazu činnosti riadiť motorové vozidlá ťažkú hlavu nerobil a jazdil aj napriek tomu, že mal uložený zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá.

Policajti PMJ na ceste I/61 pri čerpacej stanici v Trenčíne zastavili vozidlo BMW 315, ktoré riadil 24-ročný vodič z Košíc. Policajti ho podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, ale lustráciou zistili že má právoplatne uložených viacero zákazov činnosti riadiť motorové vozidlá, a to Okresným súdom Rožňava, Okresným súdom Michalovce, Okresným súd Košice a Okresným súdom Trenčín za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Trenčína ho obvinil znova z toho istého prečinu a o jeho treste bude rozhodovať Okresný súd v Trenčíne. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…