K tragickej udalosti došlo dnes okolo pol štvrtej ráno na ulici Pod Záhorskom v Plzni. V kontajneri na elektroodpad uhorel muž.

Podľa miestnych obyvateľov sa pred 3.30 h ráno začali na ulici ozývať výkriky. “Niekto strašne kričal, ľudia, poďte ku mne, poďte ku mne, a niekto na neho z okna kričal, aby nerobil hluk. Potom prišli hasiči a asi hodinu rezali do kontajnera na elektroodpad,” opísal nám jeden z miestnych obyvateľov.

“Niekoho vynášali z kontajnera, boli mu vidieť len ruky a časť hlavy, ale myslím, že už bol mŕtvy,” dodal ďalší.

Hrubostenný kovový kontajner sa stal smrteľnou pascou pre muža, ktorý sa doň pravdepodobne vybral po niečo, čo by sa dalo speňažiť. Keďže sú však tieto kontajnery navrhnuté tak, aby práve tomu zabránili, muž už nedokázal vyliezť von cez otáčajúci sa kovový bubon, ani keď elektroodpad pod ním začal horieť.

Podľa veliteľa zmeny hasičov na mieste zasahovali jednotky Plzeň Stred a Košutka. Hasiči okamžite po príchode na miesto začali s hasebnými prácami a zároveň začali kontajner rozrezávať pomocou kotúčových píl, aby sa im podarilo muža dostať von.
Žiaľ, napriek všetkému úsiliu sa im muža nepodarilo z kontajnera včas dostať a lekár mohol už len konštatovať jeho smrť.

Na miesto bol privolaný koroner, ktorý telo ohliadol, a vyšetrovanie prípadu prevzali plzenskí kriminalisti. Ako došlo k požiaru v kontajneri, teraz vyšetruje vyšetrovateľ hasičského zboru.

“Lekár záchrannej služby mužovi diagnostikoval veľmi ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol,” povedala nám hovorkyňa záchrannej služby.

Hovorkyňa polície doplnila informácie a povedala nám, že policajti už poznajú totožnosť zosnulého. Ide o muža narodeného v roku 1983. Zároveň nám potvrdila, že vyšetrovanie prípadu prevzali kriminalisti, bola nariadená súdna pitva zosnulého a začalo sa trestné stíhanie.
Jednou z vyšetrovacích verzií je, že muž sa snažil zapáliť zapaľovač v kontajneri.

“Muž bol zakliesnený v kontajneri na elektroodpad v úrovni ramien. Z kontajnera bolo vidieť len jeho hlavu a ruky. Vo vnútri kontajnera však horel oheň. V bočnej časti sme vytvorili jeden otvor, ktorým sme vnútro uhasili, a potom sme kontajner otvorili rozrývačom. Horenie vo vnútri kontajnera spôsobila manipulácia zosnulého muža s otvoreným ohňom,” opísal tragickú udalosť hovorca hasičov a dodal, že vyslobodenie bolo vzhľadom na polohu tela vo vnútri kontajnera a tvar kontajnera pomerne náročné.

zdroj: krimi-plzen.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…