The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dnes v dopoludňajších hodinách došlo v katastri Očovej v okrese Zvolen k útoku medveďa hnedého na zamestnanca štátneho podniku Lesy.

33-ročný muž vykonával terénnu obhliadku miesta, ktoré sa malo zalesňovať. Išlo o lokalitu Jasle, asi 300metrov od budovy bývalej lesnej správy Kyslinky, v blízkosti prístupovej cesty z Hrochote v smere na Zálomskú a Očovú.

Medvedica bola na mieste aj s troma minuloročnými mláďatami. Na horára zaútočila odzadu. Muž nemá vážnejšie zranenia, je však poudieraný, má natrhnutý stehenný sval a na bedrách škrabance. Horár sa snažil vyhnúť priamemu kontaktu s medvedicou, tá ho však sotila na zem, revala, no v útoku už našťastie ďalej nepokračovala.

Z toho dôvodu lesníci pripomenuli širokej verejnosti, že v súčasnosti je čas medvedej ruje, ktorá trvá od apríla do júna. V tomto období sú medvede najaktívnejšie a tým pádom je stretnutie s nimi pravdepodobnejšie. Okrem toho upozorňujú na to, že medvedice s mladými už opustili svoje brlohy, čo môže spôsobiť, že v prírode narazíme aj na skupinku viacerých medveďov pokope.

„Medvedica, ako každá iná matka, môže byť pri obrane svojho potomstva nevyspytateľná. Zdôrazňujeme, že univerzálne pravidlo správania sa pri stretnutí s medveďom neexistuje, ale vychádzajúc zo skúseností ľuďom odporúčame pomaly cúvajúc opustiť toto miesto, v prípade, že nás medveď zvalí na zem, chrániť si hornými končatinami najmä oblasť hlavy a krku. Neodporúčame priamy očný kontakt,” uviedli lesníci.

zdroj: LESY Slovenskej republiky

 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…