Hollywoodska herečka Raquel Welchová zomrela vo veku 82 rokov.

Americká hviezda “zomrela pokojne dnes skoro ráno po krátkej chorobe”, uviedla jej manažérska spoločnosť. Jej kariéra trvala viac ako 50 rokov a zahŕňala 30 filmov a desiatky televíznych seriálov a vystúpení. Welchová získala v roku 1975 Zlatý glóbus za najlepšiu herečku za úlohu vo filme Traja mušketieri.

Prvýkrát sa presadila v roku 1966 v dobrodružnom sci-fi Fantastická cesta a prehistorickej dráme Milión rokov pred naším letopočtom. Napriek tomu, že mala len niekoľko riadkov dialógu, jej vystúpenie v druhom menovanom filme bolo jednou z jej najznámejších úloh, pričom jej jediným kostýmom boli bikiny z jelenej kože.

Reklamná fotografia, na ktorej je v týchto bikinách, sa stala najpredávanejším plagátom. V roku 2011 ju časopis Time zaradil na šieste miesto v rebríčku “10 najlepších bikín v popkultúre”.

Popri hereckej kariére bola Welchová vnímaná ako sexsymbol, časopis Playboy ju označil za “najžiadanejšiu ženu” 70. rokov.

Medzi jej ďalšie úlohy na filmovom plátne koncom 60. a začiatkom 70. rokov patrili hlavné úlohy vo filmoch Bedazzled, Bandolero!, 100
Rifles, Myra Breckinridge a Hannie Caulder.

Nechýbalo ani množstvo televíznych vystúpení, od roku 1964 do roku 2017, a začiatkom 80. rokov pôsobila na Broadwayi, kde si zahrala na newyorskom javisku vo filme Woman of the Year po boku Lauren Bacall.

Reese Witherspoon uviedla, že je “veľmi smutná, keď sa dozvedela o odchode Raquel Welch”, a dodala: “Veľmi rada som s ňou pracovala na filme Legally Blonde. Bola elegantná, profesionálna a neuveriteľne očarujúca. Jednoducho úžasná.”

Herečka zo seriálu Little House on the Prairie Melissa Gilbert uviedla na Instagrame: “Sú ľudia, ktorým sa človek túži podobať, a potom sú takí, o ktorých viete, že sa im nikdy podobať nebudete, pretože sú jednoducho tak individuálne a nepopierateľne sami sebou. Táto žena (Welchová) bola jednou z nich. RIP.”

Herec Robert Wagner povedal, že Welchová bola “neuveriteľne nadaná žena s takou krásnou dušou”.

Jej manažérska spoločnosť Media Four vo svojom vyhlásení uviedla: “Raquel Welchová, legendárna filmová, televízna a divadelná herečka, dnes skoro ráno po krátkej chorobe pokojne zomrela.

“Jej kariéra trvala viac ako 50 rokov, hrala vo viac ako 30 filmoch a 50 televíznych seriáloch a vystúpeniach.

“Držiteľka Zlatého glóbusu sa v posledných rokoch podieľala na veľmi úspešnej línii parochní.

“Raquel po sebe zanechala dve deti, syna Damona Welcha a dcéru Tahnee Welchovú.”

Welchová sa narodila v septembri 1940 v Chicagu, jej rodina sa presťahovala do San Diega v južnej Kalifornii, keď mala dva roky.

Jej otec Armando Tejada bol letecký inžinier z Bolívie.

Jej sesternica, bolívijská politička Lidia Gueiler Tejada, sa stala prvou prezidentkou krajiny.

 

 

zdroj: news.sky.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…