The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dvojročné dievčatko z Brezna na Horehroní je v nemocnici po tom, ako u neho boli nájdené stopy pervitínu. Prípad šokuje a upozorňuje na problematiku drog v slovenských rodinách.

Rodinný dom na Horehroní v Brezne sa stal miestom, kde sa nechutná realita stretla s nevinným dieťaťom. Záchranári z nemocnice Brezno našli 2-ročné dievčatko v bezvedomí, nereagujúce na nič. Pôvodne predpokladali, že ide o epileptický záchvat, avšak po prevoze do detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici bolo zistené, že dievčatko má v tele stopy pervitínu, čo je účinná látka metampetamínu.

Hovorkyňa detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici, Jana Petríková, potvrdila, že dieťa bolo prijaté so známkami poruchy vedomia. Toxikologické vyšetrenie ukázalo podozrenie na intoxikáciu psychotropnými látkami. Polícia prípad preveruje a postúpila ho aj Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Matka dievčatka popiera, že by v ich dome boli psychotropné látky a sama nevie, ako má postupovať. Breznianske úrady, vedenie mesta, sociálny odbor či mestská polícia nemali v minulosti žiadne informácie, ktoré by naznačovali možné problémy v rodine.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny prehodnocuje situáciu detí v tejto rodine na základe určenej miery ohrozenia a prijme potrebné opatrenia. Čakáme na ďalší vývoj prípadu a dúfame, že dievčatko sa čoskoro uzdraví a následky tohto šokujúceho incidentu budú čo možnosti minimálne. Vzhľadom na ochranu súkromia detí a rodiny nie je možné poskytnúť bližšie informácie o konkrétnych opatreniach, ktoré boli prijaté.

Tento šokujúci prípad otvára otázky o zodpovednosti rodičov a o tom, ako ďaleko môžu ísť problémy s drogami v slovenských domácnostiach. Je dôležité, aby sa na túto problematiku upozorňovalo a aby sa robili potrebné kroky na prevenciu a ochranu detí pred škodlivými látkami.

Komunita a širšia verejnosť musia spolupracovať, aby sa identifikovali potenciálne rizikové faktory v rodinách a aby sa poskytla podpora tým, ktorí sú vystavení týmto nebezpečenstvám. Je dôležité, aby sme spoločne bojovali proti problémom s drogami a ich vplyvom na najzraniteľnejších členov našej spoločnosti – deti.

V budúcnosti je potrebné venovať väčšiu pozornosť osvete a prevencii drogovej závislosti a šíreniu informácií o rizikách spojených s užívaním drog. Taktiež je dôležité, aby sa posilňovali sociálne služby a zdroje, ktoré môžu pomôcť rodinám, ktoré čelia týmto problémom.

Dúfame, že tento prípad poskytne impulz na zlepšenie systémov prevencie a pomoci pre rodiny, ktoré sa snažia zvládať problémy spojené s drogami, a že zabezpečí, aby žiadne ďalšie dieťa nemuselo zažiť to, čo muselo prežiť toto 2-ročné dievčatko.

zdroj: noviny.sk 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…