Dnes nás zarmútila správa o odchode bývalého vynikajúceho slovenského športovca, kapitána Dukly Banská Bystrica a člena olympijského výberu. Vo veku 70 rokov nás navždy opustil Emil Kolkus.

Emil sa narodil v roku 1952 v obci Jasenica. Svoju športovú kariéru začal v 60. rokoch v Hradištane, neskôr pôsobil v Považskej Bystrici a nakoniec sa stal neodmysliteľnou súčasťou Dukly Banská Bystrica. V jej drese získal v roku 1981 Slovenský pohár. V najvyššej československej lige odohral 147 zápasov a strelil 23 gólov. Jeho kvality potvrdil aj vystúpením v prípravnom zápase za olympijskú reprezentáciu ČSSR.

Po ukončení profesionálnej kariéry sa vrátil do Považskej Bystrice, no svoju vášeň pre šport preniesol aj do nižších súťaží v Predmieri, Pružine, Papradne a doma v Jasenici. Tu sa venoval trénovaniu mužov a najmä detí. Emilovi bude spomínaný ako legenda klubu Hradišťan Jasenica a pýcha športu v obci.

Na Emila spomínajú jeho spoluhráči, zverenci a rodina ako na skvelého človeka a talentovaného športovca. Jeho prínos v rôznych kluboch, korektnosť a čestnosť sú nezabudnuteľnou súčasťou jeho odkazu. Veľký smútok nás opantáva pri pohľade na slová jeho syna Martina: “Ocino, odpočívaj v pokoji. Náš kráľ navždy.”

zdroj: Hradišťan Jasenica

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…