Zážitok, ktorý by mnohých z nás určite prekvapil, postretol skupinu cestujúcich na rumunskej štátnej ceste 7C, známej tiež ako Transfăgărășan. Na tejto horskej ceste, ktorá je druhou najvyššou asfaltovou cestou v Rumunsku, sa zdá, že medvede sa stávajú čoraz viac zvyknutými na prítomnosť ľudí.

Rumunsko, kraj s obrovskou populáciou medveďov, hlavne v južnej časti Karpát, teraz pripisuje zvýšený počet medveďov, ktorí sa neboja ľudských návštevníkov. Dokonca sa zdá, že medvede, namiesto toho, aby boli plaši, aktívne vyhľadávajú ľudskú spoločnosť, čo môže byť dôsledkom zvyšujúceho sa počtu turistov v tejto oblasti.

To potvrdzuje aj nedávna udalosť, kedy skupina cestujúcich zachytila na kameru zaujímavú interakciu s jedným z týchto divokých zvierat. Keď si jeden z cestujúcich otvoril okno auta s cieľom natočiť medveďa, k ich prekvapeniu medveď zamával vo svojej typickej pozdravnej geste. Takýto neobvyklý pohľad na divoké zviera určite zanechal dojem na všetkých cestujúcich v aute.

Kým mnohí ľudia by mohli považovať tieto interakcie za zábavné alebo roztomilé, je dôležité pripomenúť, že medvede sú divoké zvieratá a môžu byť nepredvídateľné. Cestujúcim, ktorí navštevujú tieto oblasti, sa odporúča byť opatrnými a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny pri interakcii s divokým zverom.

zdroj: ViralHog

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…