pozor
pozor

BRATISLAVA – V poslednej dobe sa čoraz viac šíri nový druh podvodu, ktorý postihuje užívateľov sociálnych sietí. Slovenská polícia vydala varovanie, v ktorom zdôrazňuje, že nie vždy sú správy, ktoré dostávate od vašich známych, bezpečné.

Podvodníci majú v hľadáčiku hlavne účty na populárnej sociálnej sieti Instagram, avšak podobné nekalé praktiky by mohli byť prítomné aj na Facebooku, upozorňuje oficiálna stránka Polície SR s názvom “Hoaxy a podvody”.

Ako to funguje? Proces podvodu začína, keď si užívateľ prečíta správu od niektorého zo svojich priateľov. Táto správa môže obsahovať informáciu, že vaša známa osoba sa zapojila do nejakej influencerskej súťaže s iným známym človekom, čím si získa vašu dôveru. Avšak, skutočná pascavka nastáva, keď vám dotyčný pošle SMS s požiadavkou o potvrdenie. Táto SMS nie je potvrdením súťaže, ale skôr pokusom podvodníka získať prístup k vášmu účtu prostredníctvom resetovania hesla.

To znamená, že po odoslaní potvrdzovacej SMS správy podvodníkom, môžete stratiť prístup k vášmu účtu na sociálnej sieti.

Na základe týchto informácií polícia dôrazne odporúča: “Nikdy neposielajte potvrdzovacie heslá z SMS, ktoré sú údajne súčasťou nejakej súťaže. Vždy sa uistite, že komunikujete s dôveryhodným zdrojom a nie s podvodníkom, ktorý môže zneužiť vašu dôveru a prístup k účtu.”

 

 

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…