The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ukrajinské sily poškodili logistickú podpornú loď ruského námorníctva v Čiernom mori, uviedol vo štvrtok hovorca vojenskej správy Odeskej oblasti Serhij Bratčuk.

Plavidlo, ktoré je v plameňoch, podľa skorších správ zasiahla ukrajinská raketa, uviedla tlačová agentúra Unian. Rusko stratu nepotvrdilo. Spoločnosť Maxar však zverejnila zábery lode manévrujúcej pred prichádzajúcou raketou.

“V dôsledku akcie nášho námorníctva začala horieť podporná loď Vsevolod Bobrov, jedna z najnovších v ruskej flotile,” uviedol Bratčuk, podľa ktorého je loď vlečená do prístavu Sevastopol. Tieto informácie však zatiaľ nie sú overené. Podľa jeho slov plavidlo zasiahli pri Hadom ostrove, ktorý sa nachádza v ukrajinských vodách v Čiernom mori neďaleko hraníc s Rumunskom.

Podľa agentúry Unian loď viezla posily vrátane systémov protivzdušnej obrany na ostrov Hadi, kde sa nedávno opäť rozhoreli boje medzi Kyjevom a moskovskými silami.

Podobne sa na sociálnych sieťach vyjadril aj Anton Heraščenko, bezpečnostný poradca ukrajinského ministerstva vnútra.

Ruské orgány neoznámili žiadny incident na mori a tieto informácie nie je možné nezávisle overiť. Hovorkyňa Južného veliteľstva Natalia Humenukova, pod ktoré spadá oblasť Hadieho ostrova, však tiež nevedela potvrdiť potopenie pre NV.

Spoločnosť Maxar, ktorá zverejňuje satelitné fotografie, v piatok zverejnila zábery, na ktorých ruská loď prudko manévruje pred prilietajúcou raketou, ktorá za sebou zanecháva dymovú stopu. Výsledok útoku však nie je jasný.

Maxar však uviedol, že ide o menšiu vyloďovaciu loď Serna (projekt 11770). Podľa špecializovanej webovej stránky Oryx, ktorá monitoruje straty ruskej techniky prostredníctvom fotografií a videí, Rusi už stratili štyri lode triedy Serna a ďalšie poškodili.

Posledný z nich mal byť zasiahnutý dronom Bayraktar TB 2 a mal na palube systém protivzdušnej obrany Tor.

zdroj: reuters.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…