V Hongkongu narodená speváčka a herečka CoCo Leeová, ktorej desaťročia trvajúca kariéra zahŕňala desiatky úspešných albumov, filmov a televíznych relácií, v stredu zomrela, oznámili jej sestry na sociálnych sieťach.

Jej sestry Carol a Nancy uviedli, že “niekoľko rokov” trpela depresiami a v nedeľu sa pokúsila vziať si život. Bola hospitalizovaná, ale nepodarilo sa ju prebudiť z kómy a v stredu zomrela. Mala 48 rokov.

Sestry vo svojom vyhlásení napísali, že tento rok si pripomínajú 30. výročie Leeovej speváckej kariéry, počas ktorej “získala nespočetné medzinárodné ocenenia s najpredávanejšími piesňami a zanechala v divákoch ohromujúci dojem zo svojich vynikajúcich živých vystúpení”.

“CoCo je tiež známa tým, že neúnavne pracovala na otvorení nového sveta pre čínskych spevákov na medzinárodnej hudobnej scéne a išla naplno, aby zažiarila pre Číňanov. Sme na ňu hrdí!” napísali.

V príspevku požiadali o súkromie, kým rodina smúti, a dodali: “Hoci CoCo zostane na svete len krátko, jej lúče svetla budú trvať navždy!”

Lee sa narodila v Hongkongu a vyrastala v Spojených štátoch. Počas jednej návštevy Hongkongu po skončení strednej školy vyhrala prvé miesto v speváckej súťaži, čo odštartovalo jej hudobnú kariéru. Úspech v Ázii zaznamenala v 90. rokoch 20. storočia, keď sa jej predali milióny albumov a hudba vyšla v angličtine, mandarínčine a kantončine.

Vďaka jej R&B tónom s prímesou hip-hopu sa stala populárnou aj v USA a získala si takú popularitu, že ju najali, aby nahovorila Disneyho hrdinku Fa Mulan v mandarínskej verzii filmu “Mulan”, ktorá vyšla v roku 1998.

Celosvetovú slávu jej však priniesol až filmový hit “Crouching Tiger, Hidden Dragon” z roku 2000. Lee naspievala romantickú baladu “A Love Before Time” v dobrodružnom filme o bojových umeniach, ktorý v USA získal množstvo ocenení a americkému publiku predstavil dnes už známe mená, ako napríklad herečku Michelle Yeoh.

Lee sa preslávila piesňou “A Love Before Time” na odovzdávaní Oscarov v roku 2001, ktorú sledovali desiatky miliónov divákov.

V posledných rokoch sa objavila v čínskych speváckych súťažných televíznych programoch, vrátane “Infinity and Beyond” a “Singer”.

V poslednom príspevku na Instagrame z 31. decembra 2022 Lee priznala, že to bol “neuveriteľne ťažký rok”, ale vyzvala svojich sledovateľov, aby zostali pozitívni a šírili lásku. “Nie ste sami, bez ohľadu na to, aký ťažký je život, som s (vami),” napísala.

Oznámenie o jej smrti vyvolalo na internete šok a smútok, pričom tento posledný príspevok na Instagrame zaplavili sústrastné odkazy, vrátane od iných hongkonských umelcov. Táto téma sa stala trendom aj na čínskej sociálnej mediálnej platforme Weibo, kde získala takmer 1,4 miliardy zobrazení.

Vyvolala diskusiu o duševnom zdraví a depresii, pričom mnohí poukazovali na Leeovej veselý, bublinkový verejný imidž a vyzývali ľudí, aby sa navzájom podporovali s láskavosťou a citlivosťou. Iní chválili Leeovú za to, že ako ázijská Američanka prekonáva hranice a poskytuje mladým Číňankám vzor na svetovej scéne.

“Keď som bola malá a videla som ju na pódiu, pomyslela som si: ‘Ach, tak čínske ženy môžu byť také – silné, jasné, odvážne,'” napísala jedna používateľka Weibo.

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…