zdroj: SITA
Veľký chaos a množstvo nezodpovedaných otázok. Tak by sa dalo nazvať otváranie škôl, ktoré zobral premiér Igor Matovič (47) do vlastných rúk. 

Okrem školy v Trnave od pondelka spustia prezenčnú výučbu aj ďalšie. Takou je aj súkromná škola UAT v Bratislave. „Sledovala som vládu, ako to tam prebiehalo, a nevydržala som, lebo prváci boli v škole len v septembri a veľmi im to chýba,“ povedala zriaďovateľka Viera Zavarčíková s tým, že prezenčná výučba bude umožnená otestovaným, ostatní sa budú môcť naďalej učiť online.

„Agresivita už začína stúpať, výchova sa začína zanedbávať a je dôležité, aby deti chodili do školy,“ myslí si Zavarčíková. Táto škola však testovanie nebude zabezpečovať

Ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (46) zmietol zo stola dva plány na obnovenie prezenčnej výučby, hovorí o sklamaní a opovážlivo otvára súkromnú školu v Trnave, ktorú navštevujú jeho dve dcéry. Pakt o neútočení tak už zrejme neplatí a koaliční partneri si odkazujú štipľavé slová hlava-nehlava. Politické spory si odnášajú najmä deti, ktorých návrat do lavíc je nejasný napriek tomu, že už týždne sú otvorené kostoly či kiná.

Minister školstva Gröhling síce predstavil dva spôsoby, ako by sa mohli deti vrátiť do škôl, ktoré vypracoval spolu s odborníkmi, no Ústredný krízový štáb ani jeden z nich neodobril. Premiér si následne nebral servítku pred ústa a ministra otvorene skritizoval. Zároveň oznámil, že od pondelka otvára súkromnú školu Besst v Trnave. Náhodou je to tá, ktorú navštevujú jeho dve dcéry. „Po tom, ako som počul opakované výhovorky, že školy sa otvoriť nedajú, som úplne logicky zavolal do najbližšej školy, kde chodia aj moje dcéry, či s tým majú naozaj problém… Veľmi rád som počul, že žiadny. To môže prekážať len hlupákovi,“ vysvetľuje Matovič Novému Času s tým, že je pre neho prioritou aj otvorenie ďalších škôl.

Gröhlinga sa však zastala jeho straníčka Jana Bittó Cigániková, podľa ktorej premiér vedome porušil „pakt o neútočení“. Hovorí, že všetko je inak, pretože nedávno sedela vedľa ministra, keď mu premiér volal. „… s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem za čo práve). Následne Braňovi Gröhlingovi zamietli dva pokusy o otvorenie škôl,“ tvrdí Cigániková.

Z jej slov to teda vyzerá skôr tak, že premiér naschvál blokuje otváranie škôl pre spory v koalícii. On sa bráni. „Bohužiaľ, pani Cigániková opäť vedome cigáni, ako to má vo zvyku. Nikdy som niečo také nepovedal,“ bránil sa Matovič s tým, že ministra už poprosil, aby to vyvrátil.

Takéto „samovoľné“ otváranie škôl sa však nepozdáva prezidentovi Únie miest Slovenska a primátorovi mesta Trenčín, Richardovi Rybníčkovi. „Považujem to za absolútny nezmysel v tejto epidemiologickej situácii, brať to do vlastných rúk, lebo to už je anarchia. To už nemá s normálnym postupom nič spoločné, takže keď toto začne niekto robiť, tak sa dostaneme do pekných problémov,“ hovorí Rybníček.

zdroj: cas.sk
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…