The map, 2013, based on 1.1 billion users

Počas sobotňajšieho karnevalového sprievodu v Reisenbergu juhovýchodne od rakúskeho hlavného mesta Viedeň sa zranilo 15 ľudí, z toho jeden vážne.

Krátko pred 18.00 h došlo k nehode s dodávkovým vozidlom. Jeden muž utrpel vážne zranenia a bol vrtuľníkom prevezený do univerzitnej nemocnice Meidling vo Viedni, informoval hovorca Notruf NÖ Philipp Gutlederer. Sonja Kellnerová z dolnorakúskeho Červeného kríža informovala, že 14 ľudí bolo ľahko zranených. V službe bol veľký kontingent pomocníkov.

Podľa Gutlederera k nehode došlo v zákrute. Nasadených bolo desať sanitiek, z toho jedna rýchla zdravotná pomoc. Pôvodne boli zalarmované dva záchranné vrtuľníky.

Vozidlo bolo zaistené na príkaz prokuratúry vo Wiener Neustadte, uviedla v nedeľu polícia. Bočná stena nízkeho nakladača sa údajne zlomila, z vozidla vypadlo niekoľko účastníkov. Zranenia utrpelo 15 ľudí, z toho jeden vážne. Jedným z nich bol 43-ročný muž z okresu Baden.

46. karnevalový sprievod v Reisenbergu sa už takmer skončil, keď sa krátko pred 18.00 h pri odbočovaní z Mühlgasse na B60 zlomila bočná stena vozňa, informovali miestni hasiči. Mnohí účastníci spadli na vozovku alebo do priekopy.

V tom čase sa v blízkosti miesta nehody nachádzali stovky ľudí. Boli medzi nimi aj Laura Tötzerová a Anna Schreierová: “Stáli sme ďalej a sledovali sme, ako sa bočná stena auta za zákrutou vylomila. Najprv sme počuli len rozbíjanie skla a už boli cestujúci vymrštení z auta. Snažili sme sa im pomôcť, a hoci väčšina z nich vstala sama, niektorí boli zranení. Záchranná služba bola rýchlo na mieste a uzavrela okolie,” opísali situáciu očité svedkyne Laura Tötzerová a Anna Schreierová z Gramatneusiedlu.

V službe bolo veľké množstvo pomocníkov, ktorí sa starali o zranených. Jeden 43-ročný muž bol s vážnymi zraneniami letecky prevezený do viedenskej nemocnice. Podľa dolnorakúskeho Červeného kríža utrpelo 14 ľudí ľahké zranenia, deväť z nich bolo ošetrených v nemocnici.

zdroj: noen.at

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…