Po krátkom boji s rakovinou zomrela v pondelok Kirstie Alleyová, dvojnásobná držiteľka ceny Emmy, ktorá sa preslávila úlohou v seriálovom hite “Na zdravie”. Mala 71 rokov.

Smrť Alleyovej potvrdil jej zástupca a jej deti vo vyhlásení, ktoré zverejnili na jej oficiálnom účte na Twitteri, a v ktorom sa uvádza, že herečka zomrela v Moffitt Cancer Center na Floride.

“Všetkým našim priateľom široko-ďaleko po celom svete … so zármutkom oznamujeme, že naša neuveriteľná, divoká a milujúca matka zomrela po boji s rakovinou, ktorú objavili len nedávno,” uviedli True a Lillie Parkerovci vo vyhlásení.

“Bola obklopená svojou najbližšou rodinou, bojovala s veľkou silou a zanechala nám istotu, že jej radosť zo života nikdy nekončí a že ju čakajú akékoľvek dobrodružstvá. Taká ikonická, aká bola na plátne, bola ešte úžasnejšou matkou a babičkou.”

Alleyová sa presadila ako Rebecca Howeová v sitkome NBC “Cheers”, v ktorom hrala od roku 1987 do roku 1993 a za ktorý v roku 1991 získala cenu Emmy a Zlatý glóbus. Druhú Emmy získala v roku 1994 za televízny film “Davidova matka”.

Alley si tiež zahrala po boku Johna Travoltu vo filmovej komédii “Pozri, kto to hovorí” z roku 1989 a jej dvoch pokračovaniach.

“Kirstie bola jedným z najvýnimočnejších vzťahov, aké som kedy mal,” uviedol Travolta na Instagrame spolu s fotografiou herečky v bielych šatách. “Milujem ťa, Kirstie. Viem, že sa ešte uvidíme.”

V rokoch 1997 až 2000 hrala hlavnú úlohu v sitkome “Veronikina skriňa” a získala nominácie na Zlatý glóbus a Emmy.

Neskôr sa zúčastnila súťaží “Dancing with the Stars” a “The Masked Singer”.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…