Po krátkom boji s rakovinou zomrela v pondelok Kirstie Alleyová, dvojnásobná držiteľka ceny Emmy, ktorá sa preslávila úlohou v seriálovom hite “Na zdravie”. Mala 71 rokov.

Smrť Alleyovej potvrdil jej zástupca a jej deti vo vyhlásení, ktoré zverejnili na jej oficiálnom účte na Twitteri, a v ktorom sa uvádza, že herečka zomrela v Moffitt Cancer Center na Floride.

“Všetkým našim priateľom široko-ďaleko po celom svete … so zármutkom oznamujeme, že naša neuveriteľná, divoká a milujúca matka zomrela po boji s rakovinou, ktorú objavili len nedávno,” uviedli True a Lillie Parkerovci vo vyhlásení.

“Bola obklopená svojou najbližšou rodinou, bojovala s veľkou silou a zanechala nám istotu, že jej radosť zo života nikdy nekončí a že ju čakajú akékoľvek dobrodružstvá. Taká ikonická, aká bola na plátne, bola ešte úžasnejšou matkou a babičkou.”

Alleyová sa presadila ako Rebecca Howeová v sitkome NBC “Cheers”, v ktorom hrala od roku 1987 do roku 1993 a za ktorý v roku 1991 získala cenu Emmy a Zlatý glóbus. Druhú Emmy získala v roku 1994 za televízny film “Davidova matka”.

Alley si tiež zahrala po boku Johna Travoltu vo filmovej komédii “Pozri, kto to hovorí” z roku 1989 a jej dvoch pokračovaniach.

“Kirstie bola jedným z najvýnimočnejších vzťahov, aké som kedy mal,” uviedol Travolta na Instagrame spolu s fotografiou herečky v bielych šatách. “Milujem ťa, Kirstie. Viem, že sa ešte uvidíme.”

V rokoch 1997 až 2000 hrala hlavnú úlohu v sitkome “Veronikina skriňa” a získala nominácie na Zlatý glóbus a Emmy.

Neskôr sa zúčastnila súťaží “Dancing with the Stars” a “The Masked Singer”.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…