Tenisový svet sa dnes musí zmieriť s veľkou stratou. Owen Davidson, austrálsky tenista a trinásťnásobný víťaz Grand Slamu, zomrel vo veku 79 rokov. Jeho odchod prináša smútok, ale aj príležitosť pripomenúť si výnimočnú kariéru tohto neobyčajného športovca.

Davidson začal svoju aktívnu kariéru v rokoch plných tenisových inovácií, v 60-tych rokoch minulého storočia. Svojim výnimočným talentom a neúnavnou prácou sa však dokázal presadiť a zapísal sa do histórie tenisu ako trinásťnásobný víťaz Grand Slamu. Dvanásť z týchto víťazstiev dosiahol v štvorhre, pričom 11-krát triumfoval v zmiešanej štvorhre a 2-krát v mužskej.

Do širšieho povedomia sa dostal vďaka úspešnej spolupráci s americkou tenistkou Billie-Jean King. Spolu získali až osem víťazstiev na Grand Slame. Kingová, ktorá je sama ikonou tenisu, vyjadrila svoj smútok na sociálnej sieti Instagram: “Síce máme zlomené srdcia, no na Owena nám zostalo množstvo krásnych spomienok.”

Davidson bol tretím hráčom v histórii, ktorý v zmiešanej štvorhre získal všetky štyri grandslamové tituly v jednom roku – tzv. Grand Slam. Svojimi úspechmi si získal miesto v Siene slávy tenisu, kde bude jeho meno navždy pripomínať jeho nezabudnuteľné úspechy.

Život a kariéra Owena Davidsona sú svetlým príkladom toho, čo môže výnimočný talent a tvrdá práca dosiahnuť. Aj keď nás teraz opustil, jeho odkaz ostane navždy súčasťou tenisovej histórie.

zdroj: nytimes.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…