The map, 2013, based on 1.1 billion users

Rodinné nezhody, ktoré vyústili do masovej streľby, pri ktorej zahynulo šesť ľudí vrátane päťročného dievčatka a samotného podozrivého z útoku. Takto britská polícia vedie vyšetrovanie štvrtkového masakru v Plymouthe.

Vyšetrovatelia už identifikovali podozrivého zo streľby. Je ním 23-ročný Jake Davison, ktorý pracoval ako žeriavnik. Vyšetrovatelia tvrdia, že mladý muž sa obliekol celý v čiernom, vzal poloautomatickú zbraň a vo štvrtok odišiel do domu na Biddick Drive. Niekoľko svedkov uviedlo, že vykopol dvere domu a začal strieľať na ľudí vo vnútri, pravdepodobne členov svojej rodiny, píše Daily Mail.

Sedemdesiatsedemročná Sharron Turnerová, ktorá žije neďaleko miesta streľby, uviedla, že útočník zastrelil mladú matku a jej malú dcéru, ktorá mala asi päť rokov, v dome.

“Počuli sme niekoľko hlasných rán, ktoré vraj zneli ako výstrely,” povedal Turner pre Times. “Potom vbehol do parku a ozvali sa ďalšie výstrely. Počula som, že niekto povedal, že zastrelil svojho brata,” dodala.

“Najprv sa ozval krik a potom výstrely – na začiatku tri, možno štyri. Vtedy strelec vykopol dvere domu a začal náhodne strieľať… vybehli z domu,” povedal BBC ďalší svedok.

Robert Pinkerton, ďalší svedok prípadu, pre BBC povedal, že “zašiel za roh” a “narazil na chlapa s brokovnicou”. Povedal, že muž bol oblečený celý v čiernom.

Po streľbe útočník utiekol cez park za domom, pričom zabil dvoch ľudí venčiacich svojich psov, a ďalší muž bol zastrelený na Henderson Place. Nakoniec Davison obrátil zbraň proti sebe, uvádza Daily Mail. Pri útoku zomreli dve ženy, päťročné dievča, dvaja muži a samotný Davison.

Vyšetrovatelia teraz skúmajú telefóny, počítače a ďalšie dôkazy z domu strelca. Otázkou je, ako Davison získal poloautomatickú zbraň v krajine s prísnymi kontrolami. Polícia sa zatiaľ nevyjadrila k tomu, či Davisona poznala alebo či mal mladík nejaké problémy so zákonom.

zdroj: news.sky.com

 

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…