Košické Národné divadlo a slovenský baletný svet zažívajú smutný deň. V sobotu 13. mája odišla na večný odpočinok jedna z najväčších hviezd košického baletu, Alica Hoppeová. Dlhoročná sólistka a pedagogička Národného divadla Košice nás opustila vo veku nedožitých 90 rokov.

Alica Hoppeová, rodáčka z Bratislavy, zasvätila svoj život baletu. Svoje tanečné štúdium absolvovala v súkromnej škole E. Fuchsovej-Lehotskej. Košice, mesto umenia a kultúry, si ju získalo v roku 1950, kedy začala pôsobiť v balete Štátneho divadla. Svoju profesionálnu dráhu začala ako elévka a už o päť rokov neskôr sa vypracovala na pozíciu sólistky. Na tejto pozícii pôsobila až do roku 1976. Po ukončení aktívnej tanečnej kariéry však s baletom neskončila. Od roku 1979 pôsobila ako pedagogička a svoje skúsenosti a vedomosti odovzdávala mladším generáciám.

Počas svojej kariéry stvárnila množstvo postáv s veľkým charakterovým a výrazovým rozpätím. Medzi najvýraznejšie patrí jej role v inscenáciách ako “Spiaca krásavica”, “Labutie jazero”, “Rytierska balada”, “Nikotína”, “Hirošima”, “Giselle” či “Vták Ohnivák”. Alica Hoppeová patrila k určujúcim a významným osobnostiam, ktoré formovali balet Štátneho divadla v Košiciach. Jej odkaz bude pokračovať vo výkone a srdciach budúcich generácií tanečníkov.

zdroj: Národné divadlo Košice

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…