Vo veku 75 rokov zomrel herec Jiří Plachý ml. Oznámilo to Vinohradské divadlo, v ktorom pôsobil viac ako päťdesiat rokov. Plachý hral aj vo filmoch, televíznych seriáloch a inscenáciách a bol vynikajúcim dabérom.

Jiří Plachý, ktorý sa narodil v roku 1946 v Prahe, bol synom herca Jiřího Plachého staršieho a synovcom Vojtu Plachého-Tůmu. Vyrastal v umeleckom prostredí a od gymnázia navštevoval dramatický krúžok.

Už ako študent DAMU hosťoval v Národnom divadle a v Mestských divadlách pražských. Po ukončení štúdia získal angažmán v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varoch. V roku 1970 sa presťahoval do Vinohradského divadla.

Diváci si ho môžu pamätať ako mladíka Fanoša vo filme Všetci dobrí rodáci a objavil sa aj vo filme Príliš hlučná samota.

Väčšie uplatnenie našiel v televízii, kde hral v seriáloch Jana Eyrová, Hriešni ľudia města pražského, Tridsať prípadov majora Zemana a v inscenáciách Posledný koncert, Hřbitov pro cizince a První a poslední.

Plachý nahovoril desiatky postáv v zahraničných filmoch a seriáloch.

Prepožičal svoj hlas postave pána Spocka v seriáli Star Trek, daboval Jeana Rena a Jackieho Chana, nahovoril komentáre k dokumentárnym filmom a audioknihám a účinkoval v rozhlasových hrách.

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…