Vo veku 75 rokov zomrel herec Jiří Plachý ml. Oznámilo to Vinohradské divadlo, v ktorom pôsobil viac ako päťdesiat rokov. Plachý hral aj vo filmoch, televíznych seriáloch a inscenáciách a bol vynikajúcim dabérom.

Jiří Plachý, ktorý sa narodil v roku 1946 v Prahe, bol synom herca Jiřího Plachého staršieho a synovcom Vojtu Plachého-Tůmu. Vyrastal v umeleckom prostredí a od gymnázia navštevoval dramatický krúžok.

Už ako študent DAMU hosťoval v Národnom divadle a v Mestských divadlách pražských. Po ukončení štúdia získal angažmán v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varoch. V roku 1970 sa presťahoval do Vinohradského divadla.

Diváci si ho môžu pamätať ako mladíka Fanoša vo filme Všetci dobrí rodáci a objavil sa aj vo filme Príliš hlučná samota.

Väčšie uplatnenie našiel v televízii, kde hral v seriáloch Jana Eyrová, Hriešni ľudia města pražského, Tridsať prípadov majora Zemana a v inscenáciách Posledný koncert, Hřbitov pro cizince a První a poslední.

Plachý nahovoril desiatky postáv v zahraničných filmoch a seriáloch.

Prepožičal svoj hlas postave pána Spocka v seriáli Star Trek, daboval Jeana Rena a Jackieho Chana, nahovoril komentáre k dokumentárnym filmom a audioknihám a účinkoval v rozhlasových hrách.

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…