The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ako zistili výskumníci amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), neočkovaná učiteľka na základnej škole v Kalifornii nakazila polovicu svojich žiakov a celkovo 26 ľudí, keď sa nakazila variantom Covid-19 Delta.

Výskumníci uviedli, že učiteľka navštevovala školu dva dni napriek tomu, že sa u nej prejavili príznaky Covid-19, a počas tohto obdobia čítala svojej triede nahlas bez rúška. Infekcie zodpovedali zasadaciemu poriadku v triede, pričom najpravdepodobnejšie boli nakazení žiaci sediaci najbližšie k učiteľke.

Úrady uviedli, prečo sú očkovanie, masky a iné preventívne opatrenia naďalej rozhodujúce na zabránenie infekciám spôsobeným Covid-19, keď sa v USA opäť otvoria školy. Varovali tiež, že každý, kto má príznaky Covid-19, by mal zostať doma, aby nenakazil ostatných.

Správa pravdepodobne zvýši počet výziev na zavedenie povinného očkovania v školách, ktoré už niektoré okresy, ako napríklad mesto New York, zaviedli. Deti, ktoré sa zúčastnili na vyšetrovaní v kalifornskom okrese Marin, boli príliš malé na to, aby boli zaočkované.

Deti vo veku 12 až 17 rokov majú nárok na očkovanie, hoci úroveň zaočkovanosti zaostáva za staršími vekovými skupinami, ktoré sú náchylnejšie na komplikácie spôsobené Covid-19.

Tom Frieden, bývalý šéf CDC, povedal: “Delta je dvojnásobne infekčná a my musíme zintenzívniť našu hru, aby sme udržali deti v škole v bezpečí. To znamená, že učitelia, zamestnanci a oprávnení žiaci musia byť očkovaní a KAŽDÝ musí byť maskovaný. Viacnásobné vrstvy ochrany sú nevyhnutné.”

Walensky však uviedol: ,,V súčasnosti je v Európe viacero krajín, ktoré sú vystavené očkovaniu proti vírusom: “Žiaľ, mnohé školy sa rozhodli tieto odporúčané nástroje nezaviesť. Uvedomujeme si a pozorne sledujeme prípady a hospitalizácie detí v čase, keď sa opäť otvárajú školy.”

Výskumníci zistili, že zmierňujúce opatrenia, ako sú masky, fyzický odstup a testy, “môžu” pomôcť znížiť nákazu Covid-19 v školách. Je pozoruhodné, že štúdia sa uskutočnila predtým, ako v USA začal dominovať variant Delta.

zdroj: theguardian.com

 

 

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…