Meat Loaf, vlastným menom Marvin Lee Aday, zomrel 20. januára vo svojom rodinnom dome. Príčina smrti zatiaľ nie je známa. Správu o hudobníkovej smrti potvrdil jeho agent. 

“Vieme, ako veľa pre mnohých z vás znamenal, a veľmi si vážime všetku lásku a podporu. Teraz prežívame obdobie smútku nad stratou takého inšpiratívneho umelca a krásneho človeka,” uviedla rodina Meat Loafa vo vyhlásení.

Spevák z Dallasu sa preslávil najmä albumom Bat Out Of Hell, ktorý patrí medzi 10 najpredávanejších albumov všetkých čias spolu s albumami Michaela Jacksona, Whitney Houston a Eagles.

Koncom 70. a v 80. rokoch vydal niekoľko ďalších albumov vrátane Dead Ringer a Midnight At The Lost And Found.

V 90. rokoch sa jeho hit I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That) stal najpredávanejším singlom v Spojenom kráľovstve v roku 1993 a získal zaň cenu Grammy.

Na filmovom plátne si zahral napríklad Eddieho v muzikáli The Rocky Horror Picture Show z roku 1975, vyhadzovača Tinu vo filme Waynov svet z roku 1992 a po boku Brada Pitta kulturistu Roberta Paulsena v Klube bitkárov z roku 1999.

Meat Loaf počas svojej kariéry prekonal niekoľko chorôb a hlavne zranení. V roku 1978 si pri skoku z pódia v kanadskej Otawe zlomil nohu a turné dokončil na invalidnom vozíku.

Dvakrát dokonca skolaboval na pódiu. Prvýkrát v roku 2011 v Pittsburghu, potom počas koncertu v Kanade. O tri roky neskôr si hviezda zlomila kľúčnu kosť pri páde z pódia počas rozhovoru v Texase.

zdroj: nytimes.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…