The map, 2013, based on 1.1 billion users

V meste Surfside v Spojených štátoch sa vo štvrtok zrútila časť bytového domu. Najmenej jeden človek zahynul a záchranári vytiahli z trosiek desiatky ľudí.

Vo štvrtok okolo pol druhej ráno sa v mestečku Surfside neďaleko Miami za hlasného rachotu zrútila časť 12-poschodového bytového domu. Podľa správcu budovy bola budova plná ľudí. Informáciu priniesla agentúra AP.

Pri páde zomrela najmenej jedna osoba. Starosta Surfside Charles Burkett uviedol, že počet obetí bude pravdepodobne ešte vyšší. “Budova je úplne zničená. Láme mi to srdce, pretože si nemyslím, že budeme pri záchrane životov takí úspešní, ako sa očakávalo,” povedal.

“S manželkou sme spali, keď sme počuli ranu. Mysleli sme si, že je to hrom. Išli sme sa pozrieť na balkón a potom na chodbu. Bol plný trosiek, prachu a dymu,” opísal 63-ročný Barry Cohen, obyvateľ domu a bývalý viceprimátor mesta.

Spolu s manželkou sa dostali do pivnice, ktorú už začala zaplavovať voda. Vrátili sa do bytu a zavolali pomoc. Nakoniec ich zachránili hasiči na vysokozdvižnom vozíku.

Približne polovica zo 130 bytov skončila v troskách a záchranári doteraz vytiahli z trosiek 35 ľudí. Ďalších 35 rodín sa z budovy dostalo pešo.

 

zdroj: AP, youtube

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž zastrelil dve deti, tretie bojuje o život

Páchateľa zadržala polícia. V americkom meste Toledo v Ohiu strieľal muž na…