The map, 2013, based on 1.1 billion users

V meste Surfside v Spojených štátoch sa vo štvrtok zrútila časť bytového domu. Najmenej jeden človek zahynul a záchranári vytiahli z trosiek desiatky ľudí.

Vo štvrtok okolo pol druhej ráno sa v mestečku Surfside neďaleko Miami za hlasného rachotu zrútila časť 12-poschodového bytového domu. Podľa správcu budovy bola budova plná ľudí. Informáciu priniesla agentúra AP.

Pri páde zomrela najmenej jedna osoba. Starosta Surfside Charles Burkett uviedol, že počet obetí bude pravdepodobne ešte vyšší. “Budova je úplne zničená. Láme mi to srdce, pretože si nemyslím, že budeme pri záchrane životov takí úspešní, ako sa očakávalo,” povedal.

“S manželkou sme spali, keď sme počuli ranu. Mysleli sme si, že je to hrom. Išli sme sa pozrieť na balkón a potom na chodbu. Bol plný trosiek, prachu a dymu,” opísal 63-ročný Barry Cohen, obyvateľ domu a bývalý viceprimátor mesta.

Spolu s manželkou sa dostali do pivnice, ktorú už začala zaplavovať voda. Vrátili sa do bytu a zavolali pomoc. Nakoniec ich zachránili hasiči na vysokozdvižnom vozíku.

Približne polovica zo 130 bytov skončila v troskách a záchranári doteraz vytiahli z trosiek 35 ľudí. Ďalších 35 rodín sa z budovy dostalo pešo.

 

zdroj: AP, youtube

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…