MIMORIADNE

Lekári z Fakultnej nemocnice Ostrava prišli s dobrou správou. Uverejnili výsledky klinickej štúdie, ktorá dokázala, že liek Imunor, ktorý je registrovaný a používaný už viac ako dvadsať rokov, je účinný pri ochrane pred ochorením covid-19.

“Štúdie sa zúčastnilo 53 zdravotníckych pracovníkov rôzneho veku, ktorí prišli do kontaktu s pacientmi infikovanými koronavírusom na lôžkových oddeleniach alebo v ambulanciách. Skupina pravidelne užívala registrovaný liek Imunor od januára do marca 2021. Len dvaja zdravotnícki pracovníci sa v tomto období nakazili ľahkou formou ochorenia covid-19,” uviedol Jaromír Bystroň, prednosta Kliniky klinickej imunológie a alergológie Fakultnej nemocnice Ostrava, ktorý výskum inicioval.

Štúdiu, ktorú schválil Štátny ústav pre kontrolu liečiv a etická komisia nemocnice, inicioval v čase, keď mnohí lekári a sestry neboli v práci, pretože sa tiež nakazili kovidom.

“V prvom štvrťroku tohto roka, keď v krajine vrcholila ďalšia vlna ochorenia covid-19, len v našej nemocnici denne chýbalo kvôli infekcii až 70 zdravotných sestier,” povedal Bystroň.

“V skúmanej populácii zdravotníckych pracovníkov, ktorí užívali Imunor, ochoreli len dve sestry a obe sa po dvoch týždňoch vrátili do práce po miernom priebehu ochorenia,” uviedol a dodal, že ich príznaky boli výrazne miernejšie aj v porovnaní s chorými členmi rodiny z tej istej domácnosti.

Imunor aktivuje prirodzenú imunitu. Podľa hlavného lekára štúdia dokázala, že tento liek podávaný profylakticky môže aktivovať bunkovú imunitu proti vírusu SARS-CoV-2 vrátane jeho rôznych variantov, ako aj proti iným vírusom. Tento liek je však zatiaľ plne hradený zdravotnými poisťovňami len pacientom s oslabenou bunkovou imunitou.

Autor:  idnes.cz

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…