Práve sa stalo

V nedeľu došlo k streľbe na oslave v Baltimore, pri ktorej zahynuli dvaja ľudia, 28 bolo zranených a vzniklo rozsiahle miesto činu, ktoré poznačilo víkendový sviatok v USA, uviedla polícia. Traja zo zranených boli v kritickom stave.

Úradujúci komisár baltimorskej polície Richard Worley na tlačovej konferencii na mieste činu novinárom povedal, že obetí je celkovo 30.

Streľba sa odohrala krátko po 12:30 na blokovej párty v oblasti Brooklyn Homes v južnej časti mesta, uviedol Worley.

Streľba sa odohrala uprostred zhromaždení v celej krajine, ktoré sa konali pred sviatkom 4. júla. Na inom mieste v Kansase streľba zanechala sedem ľudí so strelnými zraneniami a ďalšie dve obete boli hospitalizované po tom, čo boli ušliapané, keď sa ľudia ponáhľali z nočného klubu v nedeľu skoro ráno, uviedla tamojšia polícia.

Deväť obetí previezla sanitka a 20 obetí putovalo do nemocníc v oblasti so zraneniami spôsobenými streľbou, uviedol Worley.

Podľa hovorkyne nemocnice Debry Schindlerovej devätnásť z týchto obetí ošetrili na pohotovosti v nemocnici MedStar Harbor Hospital. Deväť z kriticky zranených pacientov bolo stabilizovaných a prevezených do baltimorských traumatologických centier. Všetky z 19 obetí, ktoré boli odoslané do nemocnice MedStar, okrem jednej, boli prepustené.

“Ako je to v súlade s protokolom po každom vstupe obete násilia, nemocnica sa okamžite uzavrela, aby sa zabezpečil areál a zaistila bezpečnosť všetkých pacientov a spolupracovníkov,” uviedla Schindlerová vo vyhlásení. “Klinický personál súčasne vyhodnocoval a triedil viacerých kriticky zranených pacientov, zatiaľ čo nemocničná ochranka riadila dav rodinných príslušníkov, ktorí sa zhromaždili na pohotovostnom oddelení a pred ním.”

Podľa hovorcu University of Maryland Medical System Michaela Schwartzberga medzitým tucet obetí poslali na ošetrenie do R Adams Cowley Shock Trauma Center a ďalšie štyri na pediatrické oddelenie pohotovosti University of Maryland Medical Center.

Na mieste našli mŕtvu 18-ročnú ženu a 20-ročného muža krátko nato vyhlásili za mŕtveho v nemocnici, uviedla polícia.

“Chcem, aby ma tí, ktorí sú zodpovední, počuli, a to veľmi jasne,” povedal na mieste činu starosta Brandon Scott. “Nezastavíme sa, kým vás nenájdeme, a my vás nájdeme. Dovtedy dúfam, že pri každom vašom nádychu budete myslieť na životy, ktoré ste vzali, budete myslieť na životy, ktoré ste tu dnes ovplyvnili.”

Bezprostredne po streľbe nedošlo k žiadnemu zatknutiu. Scott požiadal každého, kto má informácie, aby sa prihlásil a pomohol vyšetrovateľom nájsť “zbabelcov”, ktorí sú za streľbu zodpovední.

54-ročná Lakell Nelsonová uviedla, že predtým v noci, keď bola na blokovej oslave, došlo k niekoľkým falošným poplachom, keď si ľudia pomýlili zvuky ohňostroja so streľbou. Kým sa však dostala k svojmu autu, začala sa skutočná streľba.

“Výstrely pokračovali a pokračovali a pokračovali,” povedala.

Vtedy k nej pristúpili dve mladé ženy a povedali, že boli postrelené.

“Najprv som im tak trochu neverila, pretože išli po ulici. Povedala som: “Ukážte mi to,” a dievča povedalo: “Strelili ma do zadku,” povedala. “Keď sa otočila, videla som dieru cez jej šortky.”

Nelsonová povedala ženám, aby nastúpili do auta a ona zrýchlila cez červené svetlá, aby sa dostala do najbližšej nemocnice.

“Keď som zastavila pri dverách nemocnice, moje auto sa už takmer pripravovalo na to, že bude vo vnútri nemocnice, pretože som bola rozhodnutá dostať tie deti do tej nemocnice,” povedala Nelsonová.

Úrady uviedli, že miesto činu bolo rozsiahle a jeho spracovanie bude detektívom ešte nejaký čas trvať.

“Pristupujte k tomu, ako keby to bola vaša rodina,” povedal Scott. “Ako by ste chceli, aby sa k tomu ľudia správali, keby ste smútili, keby to bolo vaše okolie, keby to bola udalosť vo vašej komunite, pri ktorej sa to stalo. Chceme, aby ste sa k tomu tak správali, pretože takto sa k sebe musíme správať ako Baltimorčania.”

Niekoľko hodín po streľbe zostalo na mieste činu niekoľko policajtov, ktorí pracovali za policajnou páskou uprostred husto obývaných dvojposchodových obytných blokov. Po mieste činu boli rozhádzané skladacie stoly a plastové poháre, ktoré tam zrejme zostali, keď ľudia utekali pred streľbou.

K násilnostiam došlo v čase, keď federálni prokurátori v Baltimore tento týždeň vyzdvihli svoje úsilie o zníženie násilnej trestnej činnosti v meste. Polícia v tomto roku zatiaľ zaznamenala takmer 130 vrážd a takmer 300 prípadov streľby, čo je však menej ako v rovnakom období minulého roka. Úrady prisľúbili, že budú agresívne zasahovať proti opakovaným násilným trestným činom.

 

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…