Udržiavať zdravý mozog je rovnako dôležité ako udržiavať zdravie zvyšku tela, a jedným z najlepších spôsobov, ako si precvičiť myseľ, sú zložité hlavolamy, ktoré vás nútia myslieť inak.

Optické ilúzie a hlavolamy sú skvelým prostriedkom na zlepšenie schopnosti mozgu vnímať a presne interpretovať vizuálne informácie, a s trochou praxe by ste mohli svoj mozog naučiť riešiť ťažké hlavolamy v priebehu krátkeho času.

Ak máte chuť na výzvu, prečo sa nepokúsiť o tento hlavolam, ktorý vám dáva úlohu zistiť, ktorá z dvoch žien je skutočná matka chlapca? Budete musieť byť rýchli, pretože len génius dokáže riešiť tento hlavolam za menej ako sedem sekúnd. Obrázok ukazuje dve ženy, ktoré sa pozerajú na seba, zatiaľ čo mladý chlapec sedí na zemi a hrá sa s hračkami.

Ale viete povedať, ktorá z žien je matka chlapca?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že medzi oboma ženami nie je žiadny rozdiel, a môže vám byť odpustené, ak si myslíte, že ktorákoľvek z nich môže byť rodičom chlapca.

Ak sa však pozriete bližšie, uvidíte, že niektoré detaily jasne ukazujú, kto je matkou.

.

.

.

.

.

.

.

 

Už ste to zistili? Ak na tom ešte pracujete, neposúvajte sa príliš ďaleko nadol, pretože práve teraz vám dáme odpoveď! Matkou chlapca je žena sediaca na ľavej strane obrázka.

Niekoľko indícií vás nasmeruje týmto smerom, napríklad zhoda farby vlasov a fakt, že chlapec je otočený smerom k nej, keď sa hrá s hračkami, čo naznačuje, že sa pri nej cíti pohodlne a že preňho nie je neznáma.

Okrem toho sa žena nakláňa dopredu na svojej stoličke smerom k dieťaťu, čo odráža prirodzenú túžbu matky chrániť svoje dieťa – zatiaľ čo druhá žena je v stoličke uvoľnenejšia.

Podarilo sa vám rozlúsknuť hlavolam za menej ako sedem sekúnd? Prečo neskúsiť svoje géniovstvo na ďalších hlavolamoch, ako je napríklad tento, ktorý vás vyzýva nájsť tri červené šípky medzi terčmi?

Image: Bright Side
Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…