The map, 2013, based on 1.1 billion users

Polícia v Bulharsku v piatok objavila opustené nákladné auto s telami 18 migrantov, ktorí sa zrejme udusili v tajnom priestore pod nákladom dreva.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že podľa prvých informácií kamión prevážal približne 40 migrantov a preživší boli prevezení do blízkych nemocníc na urgentné ošetrenie.

Bulharský minister zdravotníctva Assen Medzhidiev uviedol, že väčšina preživších bola vo veľmi zlom stave.

“Trpeli nedostatkom kyslíka, ich oblečenie je mokré, mrzli a zrejme už niekoľko dní nejedli,” povedal Medzhidiev.

Kamión našli opustený pri diaľnici neďaleko hlavného mesta Sofia. Vodič tam nebol, ale polícia objavila cestujúcich v tajnom priestore pod drevom, ktoré vozidlo tiež prevážalo.

Úrady bezprostredne neuviedli národnosť migrantov. Bulharské médiá uviedli, že všetci pochádzajú z Afganistanu.

Bulharsko, balkánska krajina so 7 miliónmi obyvateľov, sa nachádza na hlavnej trase migrantov z Blízkeho východu a Afganistanu do Európy. Len malá časť z nich plánuje zostať v najchudobnejšej členskej krajine Európskej únie a namiesto toho využíva Bulharsko ako tranzitný koridor na ceste na západ.

Bulharská vláda postavila pozdĺž 259-kilometrovej hranice s Tureckom plot z ostnatého drôtu, aby zabránila nelegálnemu vstupu do krajiny. Cudzincom, ktorí utekajú pred chudobou alebo konfliktom vo svojich krajinách, sa však darí dostať sa na územie s pomocou miestnych pašerákov ľudí.

Hoci úmrtia utečencov a žiadateľov o azyl smerujúcich do Európy na mori sú častejšie, pochmúrny nález v Bulharsku nie je prvým prípadom, keď sa v opustených vozidlách našli skupiny mŕtvych migrantov.

V októbri 2019 našla britská polícia telá 39 ľudí v chladiarenskom kontajneri, ktorý bol prevážaný do Anglicka. Polícia uviedla, že všetky obete, ktorých vek sa pohyboval od 15 do 44 rokov, pochádzali z chudobných dedín vo Vietname a pravdepodobne zaplatili pašerákom, aby ich vzali na riskantnú cestu za lepším životom v zahraničí.

Polícia uviedla, že zomreli na kombináciu nedostatku kyslíka a prehriatia v uzavretom priestore. Kamión objavený v meste Grays východne od Londýna sa do Anglicka dostal trajektom zo Zeebrugge v Belgicku.

Ďalšia podobná tragédia sa odohrala v auguste 2015, keď sa 71 migrantov udusilo v zadnej časti chladiarenského vozidla nájdeného na diaľnici v Rakúsku.

Súd v Maďarsku v roku 2018 odsúdil Afganca a troch bulharských komplicov za to, že boli súčasťou zločineckej organizácie a v súvislosti s týmito úmrtiami spáchali viacero trestných činov vrátane pašovania ľudí a vraždy.

Desať ďalších obžalovaných, väčšinou Bulharov, dostalo tresty odňatia slobody v rozmedzí od troch do 12 rokov.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…