V pondelok ráno sa v tuneli v Malečniku na Slovinsku odohrala šokujúca dopravná nehoda. Kamión narazil do radu stojacích vozidiel pri vstupe do tunela.

V dôsledku nehody zhoreli desiatky vozidiel. Teploty dosiahli až 800°C, čo komplikovalo prácu záchranných zložiek a narušilo statiku konštrukcie tunela.

Podľa kamerových záznamov kamión z neznámych dôvodov nestihol ubrzdiť, keď sa v pravom pruhu vstupu do tunela začala tvoriť kolóna stojacích áut. Aj keď sa vodič na poslednú chvíľu pokúšal kolízii vyhnúť, manéver sa mu nepodaril. Kamión sa po zrážke so stojacou cisternou prevrátil v ľavom pruhu a hneď v nasledujúcich sekundách okolie zachvátili plamene.

Na mieste zasahovalo až 120 hasičov. „Teplota vo výške pol metra bola okolo 800 stupňov. Celý poklop tunela bol v plameňoch. Horelo všetko od vozidla na začiatku až po 100 metrov do hĺbky tunela. Akcia bola mimoriadne náročná, je to jedna z najhorších kombinácií, akú môže hasič zažiť. Tepelná záťaž, veľa splodín z horenia a veľa ďalších horľavých materiálov. Bol to jeden z najnáročnejších zásahov v mojej 30-ročnej kariére,“ povedal šéf miestnych hasičov Drago Žibek.

Tunel bol vážne poškodený a konštrukcia stropu sa vplyvom vysokej teploty začala prepadať. Diaľnica bola bezpečnostnými zložkami za krátku chvíľu uzatvorená, nie je však známe, ako dlho uzávierka ešte potrvá.

zdroj: 24sata.hr

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…