The map, 2013, based on 1.1 billion users

Strelec zabil v piatok na viacerých miestach v malej vidieckej komunite na severe amerického štátu Mississippi šesť ľudí vrátane svojej bývalej manželky a nevlastného otca, uviedol šerif a nechal vyšetrovateľov pátrať po stopách, čo bolo motívom tohto besnenia.

Ozbrojený brokovnicou a dvoma ručnými zbraňami 52-ročný Richard Dale Crum spustil paľbu okolo 11.00 h a zabil muža na sedadle vodiča pickupu zaparkovaného pred obchodom so zmiešaným tovarom v Arkabutle, neďaleko hranice so štátom Tennessee, uviedol šerif okresu Tate Brad Lance.

Zástupcovia pracovali na mieste činu, keď druhé volanie na tiesňovú linku 911 upozornilo úrady na ďalšiu streľbu o niekoľko kilometrov ďalej. Po príchode do domu našli zastrelenú ženu, ktorú šerif identifikoval ako Crumovu bývalú manželku, a jej súčasného manžela zraneného.

Lance uviedol, že zástupcovia dostihli Cruma pred jeho vlastným domom a zatkli ho. Za rezidenciou našli dvoch údržbárov zabitých streľbou – jedného na ceste, druhého v SUV. Vo vnútri susedného domu objavili telá Crumovho nevlastného otca a sestry jeho nevlastného otca.

“Každý má zločin a z času na čas máme aj násilné trestné činy, ale určite nič takéhoto rozsahu,” povedal Lance v rozhovore. Dodal: “Bez toho, aby sme vedeli povedať, čo to vyvolalo, je to tá desivá časť.”

52-ročný Crum bol uväznený bez väzby na základe jediného obvinenia z vraždy a Lance uviedol, že vyšetrovatelia pracujú na vznesení ďalších obvinení. Bezprostredne nebolo známe, či má Crum advokáta, ktorý by mohol hovoriť v jeho mene.

Toto pôvodné obvinenie z vraždy sa týkalo zabitia 59-ročného Chrisa Eugena Boycea, muža, ktorý bol zastrelený pred obchodom. Podľa šerifa bol v tom čase v aute spolu s Boyceom aj jeho brat, ktorý utiekol. Lance dodal, že Crum prenasledoval brata cez zalesnenú oblasť, než sa mu podarilo ujsť bez zranení.

Zástupca koronera okresu Tate Ernie Lentz identifikoval ostatných zabitých ako 60-ročnú Debru Crumovú, 76-ročného Charlesa Manuela, 59-ročného Johna Rorieho, 73-ročného Georgea McCaina a 78-ročnú Lyndu McCainovú. Lentz tiež uviedol, že Boyce pochádzal z Lakelandu na Floride.

Ethan Cash, ktorý býva neďaleko obchodu, povedal pre televíziu WREG-TV, že počul z vnútra svojho domu výstrel.

“Práve som sa zobudil, pozriem sa sem a vidím, že sa sem vracia chlap s brokovnicou,” povedal.

Cash dodal, že išiel na miesto činu a našiel jednu postrelenú osobu. Skontroloval, či má pulz, ale žiadny nenašiel.

Norma Washingtonová vo vstupnej hale šerifovho úradu povedala agentúre Associated Press, že Boyce bol jej synovec. Povedala, že spolu s bratom Dougom, ktorý žije na Aljaške, boli v meste a upratovali pozemok, ktorý zdedili po svojom zosnulom strýkovi.

“Stratila som brata a teraz aj tohto,” povedala Washingtonová. “Toto bolo niečo iné.”

Nebolo jasné, či Crum poznal niektorého z bratov.

Vraždy ohromili obyvateľov mesta Arkabutla, kde žije 285 ľudí a ktoré sa nachádza asi 30 míľ (50 km) južne od Memphisu v štáte Tennessee. Je to rodné mesto známeho herca Jamesa Earla Jonesa a neďaleké jazero Arkabutla je obľúbeným miestom rybolovu a rekreácie.

Základná škola a stredná škola v neďalekom Coldwateri boli počas pátrania po podozrivom uzavreté, uvádza sa na facebookovej stránke základnej školy v Coldwateri. O krátky čas neskôr sa na stránke objavil druhý príspevok, v ktorom sa uvádzalo, že uzamknutie bolo zrušené a “všetci žiaci a zamestnanci sú v bezpečí”.

April Wadeová, ktorá žije v Arkabutle a vyrastala v Coldwateri, povedala, že obe obce sú malé, kde sa väčšina ľudí navzájom pozná, “ale ak nie, poznáte niekoho, kto niekoho pozná”.

V popoludňajšom rozhovore z miestneho obchodu s pneumatikami Wadeová povedala, že ona a jej manžel vedia o streľbe, ale zatiaľ nepočuli mená podozrivého ani obetí.

“Myslím si, že je to šialené,” povedala Wadeová. “Nečakáte, že sa niečo také stane tak blízko domova.”

Úrad pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny uviedol, že jeho agenti poskytujú pomoc oddeleniu šerifa a štátnym vyšetrovateľom. Lance povedal, že jednou z ich hlavných priorít je určiť motív.

Šerif, ktorý žije v tejto oblasti celý svoj život a v orgánoch činných v trestnom konaní slúži 25 rokov, povedal, že si nepamätá na žiadne predchádzajúce problémy s Crumom.

Podľa databázy agentúry Associated Press/USA Today USA zaznamenali smrteľný začiatok roka 2023 vrátane šiestich masových vrážd v priebehu troch januárových týždňov. Tá definuje masovú vraždu ako štyri alebo viac mŕtvych osôb bez páchateľa.

Došlo aj k viacerým masovým streľbám, pri ktorých bolo zabitých menej ľudí, ako napríklad pri pondelkovej streľbe na Michiganskej štátnej univerzite, pri ktorej zahynuli traja ľudia a päť bolo zranených.

Prezident Joe Biden vo vyhlásení uviedol, že spolu s prvou dámou Jill Bidenovou smútia za šiestimi obeťami a modlia sa za pozostalých. Vyzval Kongres, aby okamžite konal v súvislosti s reformami zákona o zbraniach a riešil tak problém, ktorý nazval “epidémiou” násilia páchaného strelnými zbraňami.

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…