Najdôležitejšie veci v našom živote sú láska, rodina a puto medzi súrodencami. Už od detstva nám vštepujú do hláv, že rodina je základ. Niečo, čo tu bude s nami po celý život. V ideálnej rodine by všetci mali byť šťastní, žiť v harmónii, ale v skutočnosti je to málokedy tak. Niekedy sú deti nevďačné, inokedy sú rodičia zlí. Ale dilema nastáva, keď vám rodičia oznámia, že by chceli prísť k vám bývať.

NA internete sa objavil post jednej ženy, ktorá si pýtala radu. Jej otázka znela približne takto: ,,Musím pomáhať rodičom, ktorí mi nikdy nič v živote nedali?“ Rozhodli sme sa vám ukázať celý príspevok, aby sme zistili, či máte pocit, že deti sú dlžníkmi rodičov.

Nevďačné deti:
,,Mám 42 rokov. Žijem v Barcelone. Som vydatá za Španiela, s ktorým mám syna. Rodičia žijú v Rusku. Neustále sa sťažujú, že už je všetko nanič, že už sú starí a chcú, aby som ich zobrala k sebe bývať. Odísť z Ruska som sa rozhodla pred 9 rokmi. Sama som si na to našetrila, naučila som sa jazyk a zdolala som kopu prekážok sama v cudzej krajine. Nikto z rodiny ma v tom nepodporoval, školu som si platila sama, po škole som si začala zarábať sama na seba…Tak to bolo vždy. Dnes som už 7 rokov vydatá, pracujem, platím školu, oblečenie pre syna. O všetko ostatné sa stará muž. Pred pár rokmi som navrhovala rodičom, aby sem prišli bývať. Síce nie rovno k nám, ale bývali by v dedine hneď za mestom. Odmietli to. Vraj nechcú bývať sami. Ale ak by to bolo niekde pri mori, tak možno by o tom pouvažovali. Rýchlo som im vysvetlila, že takýto luxus im neviem zabezpečiť. A ak by som si ich mala k sebe nasťahovať, tak sa naruší naše súkromie, môj vzťah s mužom a samozrejme, že aj náš rozpočet.

Teraz už sú starí. Mama sa zakaždým, keď jej zavolám sťažuje na to, že už sa o nich nemá ani kto postarať a, že je už pripravená prísť bývať k nám. Pričom môjho manžela vždy len urážala, keď tu bola. Keď sem prišli, všetko som platila ja. Chcela som, aby môj syn vedel, že má babičku a dedka a aj ja som ich chcela vidieť. Pravda, o vnuka nikdy prílišný záujem nejavili.

Rodičia nemajú nič našetrené, takže všetky výdavky s nimi spojené by sme museli hradiť my. Musela by som odopierať synovi takmer všetko, ale ja mu chcem dopriať všetko, čo som v detstve nemala ja. Rozmýšľam nad tým, že im poviem, že sa vyskytli nejaké problémy s dokumentami a jednoducho sem nebudú môcť prísť. Je mi ich veľmi ľúto, ale prečo mám vždy všetko riešiť ja?“

V dnešnej dobe si veľa ľudí myslí, že dlžní by mali byť rodičia deťom a nie naopak, pretože mamu a otca si nevyberáme. Ale rodičia mali na výber – mohli sa rozhodnúť, či chcú alebo nechcú dieťa. My si myslíme, že sa jednoducho nedá len tak vykašľať na svojich najbližších. Veď rodičia nám dali to najcennejšie – život.

Nikdy nebudete vedieť, čo všetko museli obetovať, koľko síl, lásky a nervov ich stála vaša výchova. Vždy existuje nejaké východisko – napríklad najať rodičom opatrovateľku, ak si ich nemôžete k sebe nasťahovať.

Pred rodinou by sme nikdy nemali nič tajiť a byť celý život za niečo urazený. Čo si vy o tomto myslíte? Mali by sa deti postarať o rodičov v starobe?

Napíšte nám svoj názor do komentárov a nezabudnite sa podeliť o tento článok s priateľmi!

ZDROJtakprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…