The map, 2013, based on 1.1 billion users

Včera večer, pravdepodobne svojou vlastnou neopatrnosťou, prišiel o život 63-ročný muž, ktorý náhle vstúpil do jazdnej dráhy vozidla zn. Mercedes. Zrážke už nebolo možné zabrániť, chodec, žiaľ, svojim zraneniam podľahol.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, podľa doterajších zistení 57-ročný občan Českej republiky šoféroval dodávku Mercedes Sprinter, keď na neho zatrúbil vodič Škody Octavia, ktorá stála v protismere na krajnici. Vodič Mercedesu spomalil, či niekto nepotrebuje pomoc a v tom mu do jazdnej dráhy z pravej strany vozovky náhle vstúpil chodec.

„Vodič Mercedesu už zrážke s náhlou a neočakávanou prekážkou zabrániť nedokázal. Po náraze chodca odhodilo vpravo v smere jazdy vozidla, kde sčasti dopadol na chodník,” povedala Ivanová. Ako ďalej uviedla, podľa informácií získaných na mieste počas dokumentovania dopravnej nehody chodec opakovane vbiehal na vozovku pred prichádzajúce autá. To, či bol chodec pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, bude podľa hovorkyne zisťované pri nariadenej pitve. „Dychová skúška, ktorej podrobili vodiča Mercedesu, nepreukázala prítomnosť alkoholu v jeho dychu,” uviedla Ivanová.

Po zdokumentovaní nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bolo podľa hovorkyne začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „To, prečo chodec náhle vošiel pred prichádzajúce vozidlo, či tak skutočne urobil ešte niekoľkokrát predtým, alebo čo bolo skutočnou príčinou zrážky, ktorá skončil tragédiou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov,” dodala Ivanová.

zdroj: Polícia SR – Košický kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…