The map, 2013, based on 1.1 billion users

V meste Hougao v čínskej provincii An-chuej sa v sobotu odohrala tragédia, pri ktorej zahynula čínska akrobatka, keď počas vystúpenia spadla z výšky.

Jej manžel, s ktorým vystupovala, ju nestihol zachytiť a pád bol smrteľný. Podľa dostupných informácií pár pred vystúpením odmietol použiť istiace lano.

Tragický moment nastal hneď na začiatku akrobatického vystúpenia. Pár bol zavesený na lane vo výške, pričom akrobatka Sun stála na nohách svojho manžela Zhanga. Keď sa mu zavesila okolo krku, ruky sa jej zošmykli a pád zhruba z 10 metrov výšky bol nezadržateľný. Po páde zostala Sun ležať nehybne pod pódiom a zraneniam podľahla krátko po prevoze do nemocnice.

Incident vyvolal mnohé otázky týkajúce sa bezpečnosti akrobatických výstupov a rozhodnutí samotných akrobatov. Údajne sa pár pred vystúpením pohádal kvôli istiacemu lanu, ktoré nakoniec nepoužili. Zhang však pre čínske médiá uviedol, že k žiadnemu konfliktu nedošlo a ich vzťah bol šťastný a bezproblémový.

Debaty o bezpečnosti pokračovali aj v súvislosti s firmou, ktorá organizovala vystúpenia. Tá mala problémy s porušením pravidiel už v roku 2021, keď dostala pokutu v prepočte 7-tisíc eur za organizovanie komerčných vystúpení bez príslušného povolenia.

Na sociálnych sieťach sa okamžite rozpútala diskusia o tom, ako je možné, že akrobati nemali žiadne istenie a prečo nebola použitá sieť či záložné lano. Tragický incident upozorňuje na dôležitosť bezpečnosti pri takýchto vystúpeniach.

https://youtube.com/shorts/N2jxD1hoAgo?feature=share

zdroj: dailymail.co.uk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…