Paul Geoffrey, anglický herec známy svojimi rolami vo filmoch “Excalibur” a “Greystoke: Legenda o Tarzanovi, Pánovi opíc”, zomrel vo veku 68 rokov.

Geoffrey zomrel 3. júna v Santa Fe, Nové Mexiko, na rakovinu. “Bol herec do hĺbky duše, Paul pokračoval v herectve po zvyšok svojho života. Miloval francúzske víno a jedlo, mal úžasný prehľad o histórii, bol celoživotným fanúšikom Arsenalu a vynikal v tom, že bol najmilším chlapíkom na svete,” povedal Santa Fe New Mexican o Geoffreyovi.

Počas svojej hereckej kariéry sa Geoffrey preslávil ako Perceval vo filme “Excalibur” z roku 1981, stredovekým fantasy filmom, ktorý rozpráva legendu o kráľovi Artušovi a rytieroch okrúhleho stola. Film získal cenu za najlepší umelecký prínos v Cannes v roku 1981 a bol nominovaný na Oscara za najlepšiu kameru.

Geoffrey tiež hral ako Lord John ‘Jack’ Clayton vo filme “Greystoke” z roku 1984 o Tarzanovi a ako Mr. Lockwood v adaptácii Emily Bronteovej “Na vetrom bičované výšine” s Juliette Binocheovou z roku 1992. Objavil sa aj v ďalších filmoch ako “Zina”, “Anna Karenina” a “The Staircase”.

V televízii sa objavil v programoch ako “The Jewel in the Crown”, “The Man from Moscow”, “Napoleon and Josephine: A Love Story”, “The Manageress”, “Spyship”, “Acapulco H.E.A.T”, “Better Call Saul” a séria “Get Shorty”.

Geoffrey sa narodil 12. februára 1955 v Surrey, Anglicko. Na začiatku 90. rokov sa presťahoval do Santa Fe a stal sa realitným maklérom, hoci pokračoval v účinkovaní v televíznych šou.

Zanechal po sebe manželku Sue Taylor a troch detí, Alexa, Olivera a Daisy.

zdroj: variety.com, deadline.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…