The map, 2013, based on 1.1 billion users

Enviropolicajti oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ obvinili muža M. G. (1971) a ženu J. G. (1986) z obcí v okrese Senica, z prečinu týrania zvierat podľa § 305a Trestného zákona spáchaného v štádiu pokusu formou spolupáchateľstva za to, že 30. 08. 2022 svojho amerického stafordšírskeho teriéra, vo veku cca 2-3 roky, odviedli na vôdzke do Vojenského areálu Záhorie v katastri, kde ho priviazali o strom v lese a ponechali ho bez jedla a vody s úmyslom zbaviť sa ho.

PSÍKA NAŠLI VO VÁŽNOM STAVE!

Pes bol nájdený o štyri dni neskôr vo vážnom zdravotnom stave, pričom boli zistené aj znaky po fyzickom týraní, nakoľko mal na tele mal rôzne povrchové zranenia po predošlom bití. Na základe znaleckého posudku vypracovaného veterinárnym lekárom bolo zistené, že pes bol v podvyživenom stave spôsobenom následkom dlhodobej jedno až trojmesačnej nedostatočnej výživy.

Priviazaním o strom bez vody a jedla na niekoľko dní bolo zviera vystavené utrpeniu v podobe podvýživy, nedostačujúce k naplneniu základných životných potrieb, ktoré priamo smerovali k jeho úhynu a bez jeho včasného nájdenia by došlo k jeho utýraniu.

Kto utýra zviera, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Polícia upozorňuje občanov, že za týranie zvierat sa považuje aj neposkytovanie základných životných potrieb zvieraťu, ktoré je v ich vlastníctve alebo v ich držbe. Takéto správanie je v prípade jeho opakovania, v prípade krutého alebo surového spôsobu alebo v prípade smrteľného následku pre zviera dokonca trestným činom.

zdroj: Polícia Slovenskej republiky

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…