Kto absolvoval návštevu pedikérky určite vie, že po jej ošetrení cítime naše nohy ako nové. Nie všetci ale vyhľadajú takúto profesionálnu starostlivosť či už z finančného alebo iného dôvodu. Netreba však zúfať!

Perfektnú pedikúru zvládnete aj sami doma.  Prinášame návod, ktorý nám zaručuje krásne chodidlá. Vyžaduje si to trošku viacej času, avšak výsledok bude výborný.
1. Obstaranie si všetkých  nevyhnutných pomôcok:
Aby bola pedikúra naozaj precízna, budete okrem krému, pilníku a nožničiek potrebovať aj ďalšie pomôcky. Zohnať ich by nemal byť problém. Je možné ich nájsť v drogérii, či na webe.

Tu je zoznam toho, čo by ste mali mať:

  1. odstraňovač kožičky
  2. drievko na kožičku
  3. pemza na päty
  4. nožničky a cvikačky
  5. pilník
  6. odlakovač
  7. vatové tampóny
  8. základný podkladový lak, podľa potreby aj farebný

Urobte si kúpeľ:
Kúpeľ by mal trvať minimálne 15 minút. Napustite si vodu do vane alebo lavóra a pokojne môžete pridať rôzne esenciálne vonné oleje alebo penu. Môžete použiť aj ocot, ktorý slúži na vybielenie pokožky vašich nôh. Čajovníkový olej môžete použiť proti zápachu, soľ proti bolesti a citrón zase v prípade že máte na chodidlách suché miesta.

Odstraňovanie vrstvy starého laku
Po odlakovaní starého laku si nohy umyte vodou, aby ste sa zbavili zostatkov laku.

Zbavenie sa odumretej kože:
Všetko robíme jemne a bez násilia. Kožu, ktorá vyčnieva jemne zastrihneme. Ostatné časti zľahka obrusujeme pemzou.

Voľba tvaru:
Najlepšie je nechty na nohách strihať dorovna, avšak ak si nechty upravujete do iného tvaru, radšej to nemeňte. Zmena tvaru nechta by mohla spôsobiť jeho zarastanie. Na tvar, ktorý chcete dosiahnuť, môžete použiť nožničky, pilníky, či klieštiky.

Nanášanie oleja:
Pokiaľ sme dosiahli požadovaný tvar nechta, následne ho potrieme  jemnou vrstvou olejčeka. Ten nanášame aj na kožičku okolo nechta.

Hydratácia:
Spôsoby ako hydratovať pokožku chodidiel je množstvo. Môžete využiť oleje, maslá, krémy či gély. Okrem týchto prípravkov existujú aj masky na nohy, ktoré odstraňujú aj odumretú kožu.

Lakovanie nechtov:
Aby ste zabezpečili oddelenie jednotlivých prstov, môžete využiť kozmetické tampóny, ktoré aplikujete medzi prsty. Prvý použite podkladový lak. Ak sú vaše nechty slabé či poškodené, môžete využiť aj výživný lak. Na túto vrstvu naneste dve vrstvy farebného laku.

Dezinfekcia všetkých použitých pomôcok:
Mnoho krát na to zabúdame, no ide o veľmi podstatný krok. Dezinfekcia nám zabezpečí odstránenie rizika prenosu nepríjemných infekcií. Použité pomôcky môžeme vložiť do horúcej vody. Postačujúce je tiež všetko umyť kefkou vo vode.

ZDROJwomenshealthmag.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…