The map, 2013, based on 1.1 billion users

Autobus so svadobnými hosťami sa v hmlistej noci prevrátil v austrálskej vinárskej krajine, pričom zahynulo 10 ľudí a 25 utrpelo zranenia, informovala v pondelok polícia.

58-ročný vodič bol zatknutý, zadržaný na policajnej stanici v Cessnocku a bude obvinený, uviedol zástupca policajného komisára Tracy Chapman. Nechcela uviesť podrobnosti o obvineniach vrátane toho, či bola faktorom rýchlosť, ale novinárom povedala, že “máme dostatok informácií … na to, aby sme stanovili, že bude vznesené obvinenie”.

Nehoda sa stala v nedeľu krátko po 23.30 h v hmlistom počasí na kruhovom objazde na ceste Wine Country Drive v meste Greta v regióne Hunter Valley v štáte Nový Južný Wales severne od Sydney.

Hostia sa predtým zúčastnili na svadbe vo vinárstve Wandin Estate a smerovali do svojho ubytovania v meste Singleton, uviedol Chapman. Jeden z hostí povedal pre Seven News, že to bol pekný deň a rozprávková svadba.

Motoristka, ktorá prechádzala okolo miesta nehody, ktorú Australian Broadcasting Corp. identifikovala len ako Alison, povedala, že hmla bola taká hustá, že nedokázala rozoznať farby blikajúcich svetiel policajných áut, sanitiek a hasičských áut.

“Hmla bola hrozná,” povedala pre ABC. “Bola to super hmla. Sotva ste videli pred seba.”

Z 25 zranených osôb zostalo v pondelok neskoro ráno 21 v nemocniciach a jedna bola v kritickom stave, uviedla štátna vláda. Stav ostatných bol označený za stabilizovaný. Ďalších 18 cestujúcich bolo bez zranení.

Premiér Anthony Albanese poďakoval prvým záchranárom a ponúkol obetiam a ich rodinám podporu vlády, pričom povedal, že “psychické jazvy z toho nezmiznú”.

“To, že sa takýto radostný deň na krásnom mieste skončil takou strašnou stratou na životoch a zraneniami, je také kruté, smutné a nespravodlivé,” povedal Albanese novinárom.

“Ľudia si na svadby najímajú autobus, aby ich hostia boli v bezpečí. A to len zvyšuje nepredstaviteľnosť tejto tragédie,” dodal Albanese.

Jay Suvaal, starosta mesta Cessnock, povedal, že nehoda bola “skutočne hrozná”.

“Sme hlavnou svadobnou a turistickou destináciou v údolí Hunter Valley, a tak tu budú ľudia z celého štátu a krajiny, ktorí boli v týchto oblastiach a pravdepodobne sa im stali podobné veci,” povedal. “Myslím si, že to vyvolá šokové vlny priamo v širšej komunite.”

Greta sa nachádza v srdci vinárskej oblasti Hunter Valley, malebnej oblasti posiatej vinicami a reštauráciami. Bola to prvá vinárska oblasť založená v Austrálii.

Svadba sa konala uprostred predĺženého víkendu, pričom pondelok je vo väčšine austrálskych štátov štátnym sviatkom.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…