The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dve z ruských lietadiel, ktoré 2. marca narušili švédsky vzdušný priestor neďaleko Gotlandu, boli vybavené jadrovými zbraňami, skúsenosti TV4 Nyheterna. Podľa informácií kanála išlo o úmyselný čin s cieľom zastrašiť Švédsko. 

Práve 2. marca odštartovala nezvyčajná formácia z ruskej leteckej základne Kaliningrad. Štyri lietadlá – dve útočné lietadlá typu Suchoj 24, ktoré sprevádzali dve bojové lietadlá typu Suchoj 27. Tieto dve útočné lietadlá boli podľa zdrojov TV4 Nyheter vybavené jadrovými zbraňami. Niečo, v čom mali ruskí piloti jasno. Kvôli konfliktu na Ukrajine zvýšilo švédske letectvo pripravenosť a už čoskoro bolo vidieť, že ruskí piloti mieria na Gotland.

Narušenie švédskeho vzdušného priestoru trvalo asi minútu. Švédi k ruským strojom vyslali dve stíhačky Saab JAS 39 Gripen, ktoré narušiteľov odfotografovali.

Práve z fotografií má byť podľa TV4 zrejmé, že ruské lietadlá boli vybavené jadrovými zbraňami. Švédska armáda to odmietla komentovať, no pre spravodajskú televíziu potvrdila, že narušenie vzdušného priestoru zo strany Ruska muselo byť úmyselné. “Incident sme analyzovali a je jasné, že nemôžeme vylúčiť nesprávnu navigáciu, avšak všetko nasvedčuje tomu, že išlo o úmyselný čin. Že (Rusi) narušili švédske hranice,” uviedol veliteľ švédskeho letectva Carl-Johan Edström.

Oslovený vojenský expert Stefan Ring incident pre TV4 Nyheterna zhodnotil ako ruský odkaz pre Švédsko, že Moskva disponuje jadrovými zbraňami a mohla by zvážiť aj ich použitie.

 

zdroj: tv4.se

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…