The map, 2013, based on 1.1 billion users

V stredu sa v Alabame na juhu USA  zrútil vrtuľník Black Hawk Národnej gardy Tennessee, pričom zahynuli dvaja členovia posádky, uviedla Národná garda Tennessee.

“Sme hlboko zarmútení stratou dvoch príslušníkov Národnej gardy Tennessee a naše modlitby sú s ich rodinami počas tejto srdcervúcej tragédie,” uviedol vo vyhlásení brigádny generál Warner Ross, generálny adjutant štátu Tennessee. “Žiadame obyvateľov Tennessee, aby sa k nám pripojili a podporili ich rodiny v tomto čase nepredstaviteľného smútku.”

Podľa Rossa dvaja príslušníci Národnej gardy Tennessee zahynuli počas letovo-výcvikovej misie. Vrtuľník sa zrútil okolo 15.00 h miestneho času a začal horieť.

Úrad šerifa okresu Madison uviedol, že pri havárii vrtuľníka nebol nikto na zemi zranený.

“Nemáme žiadnych preživších,” povedal vyšetrovateľ šerifa Brent Patterson. “Máme tu miesto činu. Máme ho oblepené páskou.”

Vrtuľník UH-60, známejší ako Black Hawk, sa zrútil v nezačlenenej obci Harvest pri diaľnici 53 v Alabame, uviedla vo vyhlásení Alabamská agentúra pre presadzovanie práva.

Diaľnica, pozdĺž ktorej došlo k havárii, prechádza komerčnými oblasťami severozápadne od Huntsville, ktoré sú ohraničené subdivíziami, lesmi a poľami južne od štátnej hranice s Tennessee. Úrad šerifa vo vyhlásení uviedol, že nehoda spôsobila veľké dopravné zdržania, ktoré by mali trvať až do štvrtka.

Harvest sa nachádza severozápadne od Huntsville, kde sídli Marshallovo centrum vesmírnych letov NASA a Redstone Arsenal americkej armády. Kedysi vidiecka oblasť sa čoraz viac rozrastá na predmestia a nachádza sa približne 90 míľ južne od Nashvillu.

“Maria a ja sme hlboko zarmútení tragickou stratou dvoch členov Národnej gardy štátu Tennessee,” povedal v stredu guvernér štátu Tennessee Bill Lee. “Prosím, pripojte sa k nám a pozdvihnite ich rodiny v modlitbách a podporte ich v tomto čase nevýslovného smútku.”

Miestne spravodajské stanice ukázali veľké kúdoly čierneho dymu stúpajúce z miesta nehody. Na mieste bolo viacero vozidiel záchrannej služby.

 

V priebehu rokov sa počas výcvikových cvičení zrútilo niekoľko vrtuľníkov Black Hawk.

V roku 2022 v Utahu biela tma spôsobila, že pilot vrtuľníka Black Hawk počas cvičenia stratil prehľad o mieste, kde sa snažil pristáť, čo spôsobilo zrážku s iným vrtuľníkom neďaleko lyžiarskeho strediska v Utahu. Nikto z mužov a žien na palube vrtuľníka ani z desiatok lyžiarov v blízkom stredisku nebol zranený.

V roku 2021 zahynuli traja piloti Národnej gardy štátu Idaho, keď sa ich vrtuľník Black Hawk zrútil neďaleko Boise počas cvičného letu.

A v roku 2020 zahynuli dvaja vojaci a traja boli zranení, keď sa ich vrtuľník Black Hawk zrútil počas cvičenia pri pobreží južnej Kalifornie.

 

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…