Práve sa stalo

Pri samovražednom bombovom útoku v preplnenej mešite v pakistanskom Pešávare zahynulo v pondelok najmenej 32 ľudí, pričom išlo o posledný útok zameraný na políciu v tomto severozápadnom meste, kde sú islamskí militanti stále aktívni.

Predstavitelia nemocníc uviedli, že najmenej 147 ľudí bolo zranených, pričom mnohí z nich sú v kritickom stave.

Premiér Šebaz Šaríf označil výbuch za samovražedný útok. V mešite bolo najmenej 260 ľudí, dodal policajný predstaviteľ Sikandar Chán.

K bombovému útoku, ktorý sa odohral v mešite počas poludňajších modlitieb a spôsobil zrútenie steny na veriacich, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Budova sa nachádza vo vnútri vysoko opevneného komplexu, v ktorom sídli aj provinčné policajné oddelenie a protiteroristické oddelenie.

“Dostali sme informáciu, že terorista stál v prvom rade,” povedal minister obrany Khawaja Asif pre televíziu Geo TV.

Na záberoch vládnej televízie PTV bolo vidieť, ako polícia a obyvatelia odstraňujú trosky z miesta výbuchu a na pleciach nesú zranených ľudí.

Tento útok bol najhorším v meste od marca minulého roka, keď pri samovražednom bombovom útoku v šiitskej moslimskej mešite počas piatkových modlitieb zahynulo najmenej 58 ľudí a takmer 200 bolo zranených. K zodpovednosti za tento bombový útok sa prihlásili bojovníci Islamského štátu.

Pešvár, ktorý sa nachádza na okraji pakistanských kmeňových okresov hraničiacich s Afganistanom, je častým terčom útokov militantných skupín vrátane pakistanského Talibanu.

Táto skupina známa ako Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP) zastrešuje sunnitské a sektárske islamistické skupiny, ktoré chcú zvrhnúť vládu a nahradiť ju vlastnou značkou islamskej vlády.

TTP zintenzívnila útoky, odkedy minulý rok ukončila tzv. mierovú dohodu s pakistanskou vládou, ktorú sprostredkoval afganský Taliban.

TTP v posledných mesiacoch často organizuje útoky zamerané na políciu. V decembri islamistickí militanti obsadili protiteroristické centrum na severozápade krajiny a vzali rukojemníkov, ktorí mali vyjednávať s vládnymi orgánmi.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…