Slovensko oddnes nemá predsedu vlády. Premiér Igor Matovič rezignoval na svoje povinnosti, nedokázal sa pozrieť ľuďom do očí a utiekol od zodpovednosti za ďalší vývoj pandémie, píše Peter Pellegrini vo svojom statuse na Facebooku.

Vládou prijaté opatrenia sú podľa Petra Pellegriniho „na jednej strane nedostatočné, aby skutočne účinne obmedzili šírenie vírusu, na druhej strane dostatočné na to, aby ľuďom skomplikovali najkrajšie sviatky roka.“

Je neskutočná hanba, že predseda vlády ani koaliční lídri nepredstúpili pred ľudí, zodpovednosti sa však v žiadnom prípade nevyhnú.

V podobnom duchu sa na svojom profile na Facebooku vyjadrila exministerka vnútra Denisa Saková. Premiéra viní z neschopnosti a nezvládnutej aktuálnej situácie. „Máme desiatky mŕtvych denne, tisícky nakazených a nemocnice kolabujú v celej republike. Slovensko do tohto stavu doviedla súčasná rozhádaná vláda za pár mesiacov. A premiér nemá odvahu prebrať zodpovednosť za realitu, pozrieť sa ľuďom do očí a konať.“, píše vo svojom statuse

„V tejto zúfalej situácii sa má zajtra stretnúť 150 poslancov v parlamente. A viete prečo? Aby si koalícia odhlasovala novelu ústavy, ktorá umožní pomocou núdzového stavu obmedzovať občianske práva ľudí na ľubovoľný čas. Aj do konca volebného obdobia, ak si to vláda zmyslí. Korona – nekorona, obmedzovanie demokratických slobôd nepočká. Najmä, ak ide napríklad aj o zákaz zhromažďovania, ktorý vláda potrebuje, ak nechce na dennej báze riešiť protesty ľudí proti svojej politike.“ vysvetľuje Saková na adresu vládnej koalície.

zdroj: Pellegrini , denisa.sakova

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…