The map, 2013, based on 1.1 billion users

Podľa informácií tlačovej agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na informovaný zdroj, bol bežec usmrtený medveďom na lesnej ceste v severovýchodnom Taliansku.

Obeťou sa stal 26-ročný Andrea Papi, ktorý zomrel počas behu v horskej oblasti blízko jeho domovskej obce Caldes v regióne Tridentsko-Horná Adiža. Jeho rodina kontaktovala úrady, keď sa nevrátil, a pátrací tím neskôr v noci našiel jeho telo.

Podľa zdroja, ktorý potvrdil správy talianskych médií, bežec utŕžil hlboké rany na krku, rukách a hrudníku, a pitva ukázala, že ho napadol medveď. Miestne úrady sa rozhodli vystopovať a usmrtiť zviera po identifikácii. Ekologička Annamaria Procacciová kritizovala úrady za nedostatočné opatrenia a tvrdí, že miestne úrady mali zabezpečiť, aby sa ľudia vyhýbali zónam, kde medvedice vychovávajú svoje mláďatá.

V regióne už v minulosti došlo k podobnému incidentu, keď v marci medveď napadol muža. Medvede boli v regióne reintrodukované v rokoch 1996-2004. Rodina mŕtveho bežca plánuje podať žalobu proti štátu a autonómnej provincii Trento, pretože projekt bol realizovaný bez referenda miestnych obyvateľov.

Podľa združenia Legambiente ide o prvý smrteľný útok medveďa v Taliansku za posledných 150 rokov. V danej provincii sa odhaduje, že žije približne 100 medveďov.

zdroj: theguardian.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…