Moderátor, hudobník a režisér Eduard Hrubeš zomrel vo veku 84 rokov. Správu potvrdila Hrubešova dcéra Českej televízii. Televízni diváci poznajú Hrubeša zo Štúdia Jezerka, z Halabalašu alebo z obľúbenej relácie Tak neváhaj a toč…! Bol známy aj ako kapelník, konferenciér a hráč na banjo skupiny Velkopopovická Kozlovka.

Hrubeš pôsobil aj ako herec, skladateľ a scenárista. V televízii a rozhlase prezentoval svoj špecifický humor a nápadité bonmoty. V roku 2009 získal ocenenie Senior Prix za celoživotné dielo.

Hrubeš sa narodil 27. decembra 1936 v Brne a vyštudoval dokumentárnu tvorbu na FAMU. Televízia ho zaujala koncom 50. rokov, nakoniec si našiel prácu vo vojenskej redakcii vtedajšej ČST. Mediálne známym sa stal vďaka programu Poštová schránka (so Saskiou Burešovou) a súťaži Pokus pre dvoch (s Olgou Čuříkovou). V rozhlase mal vlastné programy.

Kozlovka, ktorú spoluzakladal v roku 1977, bola Hrubešovou zábavou a zdrojom obživy v rokoch, keď mal zakázaný prístup do oficiálnych médií. Začiatkom 70. rokov, po odchode z televízie, sa najprv dva roky striedal s Miroslavom Horníčkom v pražskej verzii slávneho Kinoautomatu a potom nastúpil na pozíciu “potulného” hudobného konferenciéra. Uvádzal napríklad Greenhorn Saloons alebo koncerty skupiny KTO.

zdroj: aktualne.cz

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…