Moderátor, hudobník a režisér Eduard Hrubeš zomrel vo veku 84 rokov. Správu potvrdila Hrubešova dcéra Českej televízii. Televízni diváci poznajú Hrubeša zo Štúdia Jezerka, z Halabalašu alebo z obľúbenej relácie Tak neváhaj a toč…! Bol známy aj ako kapelník, konferenciér a hráč na banjo skupiny Velkopopovická Kozlovka.

Hrubeš pôsobil aj ako herec, skladateľ a scenárista. V televízii a rozhlase prezentoval svoj špecifický humor a nápadité bonmoty. V roku 2009 získal ocenenie Senior Prix za celoživotné dielo.

Hrubeš sa narodil 27. decembra 1936 v Brne a vyštudoval dokumentárnu tvorbu na FAMU. Televízia ho zaujala koncom 50. rokov, nakoniec si našiel prácu vo vojenskej redakcii vtedajšej ČST. Mediálne známym sa stal vďaka programu Poštová schránka (so Saskiou Burešovou) a súťaži Pokus pre dvoch (s Olgou Čuříkovou). V rozhlase mal vlastné programy.

Kozlovka, ktorú spoluzakladal v roku 1977, bola Hrubešovou zábavou a zdrojom obživy v rokoch, keď mal zakázaný prístup do oficiálnych médií. Začiatkom 70. rokov, po odchode z televízie, sa najprv dva roky striedal s Miroslavom Horníčkom v pražskej verzii slávneho Kinoautomatu a potom nastúpil na pozíciu “potulného” hudobného konferenciéra. Uvádzal napríklad Greenhorn Saloons alebo koncerty skupiny KTO.

zdroj: aktualne.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…