“Zvolanie mimoriadneho výboru pre obranu a bezpečnosť ako prvá požadovala poslankyňa Denisa Saková, k nej pridal jej stranícky šéf Peter Pellegrini. Chcú požiadať o poskytnutie kamerových záznamov z väznice. Vidieť chcú aj kompletné zdravotné záznamy. Pred členov výboru by sa mali posadiť ministerka spravodlivosti či zastupujúci šéf Zboru väzenskej a justičnej stráže. Opozícia chce, aby výbor zasadol siedmeho januára.” uviedla TA3

Peter Pellegrini sa vyjadril

Manželka i deti generála Lučanského majú plné právo vedieť, čo sa dialo s ich mužom a otcom od prvej chvíle, keď ho vzali do väzby, až po ten nešťastný decembrový deň. A má to právo vedieť i celá slovenská spoločnosť.

Žiadam ministerku spravodlivosti, ministra vnútra i ostatné kompetentné osoby, aby tento dlh voči rodine generála Lučanského bezodkladne splatili. A žiadam aj predsedu brannobezpečnostného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, aby okamžite zvolal mimoriadne rokovanie výboru za účasti príslušných ministrov. Máme množstvo otázok o osude generála Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti.
Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec.” uviedol Pellegrini na svojom profile na facebooku.

zdroj: TA3

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…