The map, 2013, based on 1.1 billion users

Muž podozrivý zo zabitia ženy v americkom štáte Florida sa v stredu (22. 2.) popoludní miestneho času vrátil na miesto činu a postrelil ďalších štyroch ľudí vrátane televízneho reportéra a deväťročného dievčaťa. Obaja na mieste zomreli.

Šerif okresu Orange John Mina počas tlačovej konferencie uviedol, že zadržali 19-ročného Keitha Melvina Mosesa, ktorý je podľa nich zodpovedný za obe streľby v okolí Orlanda.

Okrem novinára Spectrum News 13 a 9-ročného dievčaťa boli pri druhej streľbe zranení aj člen televízneho štábu a matka dievčaťa. V miestnej nemocnici boli v kritickom stave.

“Chcem uznať, aký strašný deň to bol pre našu komunitu a našich mediálnych partnerov,” povedal Mina v miestnosti plnej novinárov. “So všetkými z vás úzko spolupracujem, mnohých z vás poznám a viem, akú ťažkú prácu vykonávate a tiež akú dôležitú prácu robíte pre našu komunitu a orgány činné v trestnom konaní. Nikto v našej komunite – ani matka, ani 9-ročný chlapec a už vôbec nie novinári – by sa nemal stať obeťou násilia páchaného strelnými zbraňami v našej komunite.”

Mina uviedol, že bezprostredne nemajú motív žiadnej zo streľieb.

Mina povedal, že vozidlo News 13 nevyzeralo ako typická spravodajská dodávka s označením televíznej stanice. Zástupcovia pôvodne v stredu ráno zasahovali v oblasti Pine Hills, severozápadne od Orlanda, na základe hlásenia o postrelení ženy vo veku 20 rokov.

Moses “bol ráno známym tej ženy, ale pokiaľ vieme, nemal žiadne spojenie s reportérmi ani s matkou a 9-ročným dieťaťom,” povedal Mina.

Podľa svedkov sa neskôr v stredu k spravodajskému vozidlu priblížil muž a spustil paľbu, pričom zasiahol dvoch reportérov. Muž potom prešiel k neďalekému domu a zastrelil matku a dcéru.

Posádky televízie WFTV, ktoré tiež informovali o rannej streľbe, sa snažili poskytnúť novinárom zo Spectrum 13 lekársku pomoc.

Mina uviedol, že Moses už čelí obvineniu z vraždy prvej obete a čoskoro sa očakávajú obvinenia aj v prípade ďalších štyroch obetí. Mosesova kriminálna minulosť zahŕňa obvinenia z použitia zbrane, ako aj z ublíženia na zdraví s priťažujúcimi okolnosťami, útoku so smrtiacou zbraňou, vlámania a krádeže, uviedol šerif.

“Naše srdcia sú s rodinou dnes zabitého novinára a zraneného člena štábu v Orange County na Floride, ako aj s celým tímom Spectrum News,” uviedla na Twitteri tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová.

Spectrum News 13 neidentifikovalo členov štábu, ktorí boli zapojení do streľby, ako sa uvádza v článku na webovej stránke televíznej stanice.

“Prosím, prosím, pomodlite sa dnes večer za nášho spolupracovníka, ktorý je v kritickom stave. A keď už ste pri tom, pomodlite sa, prosím, za každú obeť násilia páchaného strelnými zbraňami v tejto krajine,” povedala počas živého vysielania novinárka Spectrum 13 Celeste Springerová.

zdroj: apnews.com

 

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…